Podle Steinmeiera se EU nemůže na stálo oddělit od Ruska

Evropská unie se neoddělí natrvalo od Ruska. V Berlíně to řekl německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. K tomu dodal, že řešení konfliktu na Ukrajině může trvat mnoho let. 

„Nesázím na trvalé oddělení Evropy od Ruska. I když bude politické řešení trvat mnoho let, možná dokonce desetiletí, musíme udělat vše, co bude v našich silách, abychom tento konflikt vyřešili,“ řekl Steinmeier.

Německý ministr také vyjádřil pochopení pro některé německé podniky, které se orientovaly na obchod s Ruskem a výrazně je zasáhly evropské protiruské sankce. Zachování těchto sankcí však Steinmeier považuje za nutné, slouží podle něj jako nátlakový prostředek, díky němuž je Moskva ochotna vyjednávat. Ministr ale zároveň zdůraznil, že jen sankce samy o sobě konflikt na Ukrajině nevyřeší.

Cesta k uklidnění situace na východě Ukrajiny, kde proti sobě stojí ukrajinská armáda a proruští separatisté, bude podle Steinmeiera dlouhá. Evropská unie podle ministra může přispět ke zlepšení situace tím, že bude ukrajinskou vládu finančně podporovat a pomůže Ukrajinu stabilizovat.

 

Zdroj: ČTK

Podle Steinmeiera se EU nemůže na stálo oddělit od Ruska Foto: IgorGolovniov/ Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Nezaměstnanost ve Francii vzrostla na 10,4 procenta

    Společnost ·

    Nezaměstnanost ve Francii v loňském čtvrtém čtvrtletí loni vzrostla na 10,4 procenta, oproti předchozímu čtvrtletí tak vstoupla podle dnešní zprávy francouzského stati…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.