Podle Camerona jsou na summitu proti korupci nejzkorumpovanější země

Britský premiér David Cameron řekl s ironií královně Alžbětě II, že na summitu proti korupci, jenž se uskuteční tento týden v Londýně, se zúčastní nejzkorumpovanější země. Podle jeho slov jde přitom o Nigérii a Afghánistán. Informace vycházejí ze záběrů televize ITV.

Konverzace s královnou se zúčastnil i canterburský arcibiskup Justin Welby, který namítl, že „zrovna tento konkrétní prezident zkorumpovaný není“, aniž upřesnil, koho tím měl na mysli. Předseda dolní komory britského parlamentu John Bercow se také připojil poznámkou: „Dá se předpokládat, že přijíždějí na vlastní náklady?“

Protikorupční summit se bude zabývat především otázkou další existence daňových rájů, a to v době, kdy ještě zdaleka neutichla kauza Panamských dokumentů (Panama Papers). Ta znovu připomněla, jak zejména bohatí lidé a firmy ukrývají peníze v zemích, kde neplatí vysoké daně, a vyhýbají se tak vyšším daňovým poplatkům ve svých zemích.

Potíže kvůli aféře měl i samotný Cameron, jehož otec tohoto způsobu, byť legálně, ke svému podnikání využíval.

 

Zdroj: ČTK

Podle Camerona jsou na summitu proti korupci nejzkorumpovanější země Foto: Shutterstock: Britský premiér David Cameron

reklama

Další články

  1. Soud poslal těžební společnost OKD do úpadku

    Byznys ·

    Krajský soud v Ostravě dnes poslal těžební společnost OKD do úpadku. Věřitelé mají dva měsíce na to, aby přihlásili své pohledávky. Vyplývá to z usnesení zveřejněného …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.