Podíl domácností s připojením k internetu se v České republice zvýšil na 73 procent

V České republice za poslední dva roky vzrostl počet domácností s připojením k internetu o šest procentních bodů na 73 procent. Sedmdesát procent lidí s přístupem na internet disponuje vysokorychlostním připojením. Počítač má doma 73 procent všech rodin. Informace vycházejí z údajů zveřejněných Českým statistickým úřadem (ČSÚ)

„V roce 2015 bylo vybaveno oběma technologiemi (internetem a PC) více než 3,1 milionu českých domácností,“ uvedla na tiskové konferenci předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová. Před deseti lety měla počítač třetina bytů a internet jen pětina.

V podílu internetových uživatelů Česká republika loni předstihla průměr Evropské unie. V tuzemsku využívalo internet téměř 80 procent dospělé populace, zatímco evropský průměr byl 78 procent.

Za posledních pět let byly stolní počítače v mnoha případech nahrazeny přenosnými zařízeními. Podíl přenosných počítačů se zvýšil z jedné čtvrtiny na více než polovinu. Na dvojnásobek také stoupl počet domácností se dvěma a více počítači.

Více než tři čtvrtiny uživatelů jsou na internetu denně nebo skoro denně. Kolem 27 procent zejména mladých uživatelů na internetu stráví pět až deset hodin týdně. Sedm z deseti Čechů internet používá pro e-mailovou komunikaci, polovina internetových uživatelů se přihlašuje na sociální sítě.

 

Zdroj: ČTK

Podíl domácností s připojením k internetu se v České republice zvýšil na 73 procent Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.