Podezřelý Tunisan byl zastřelen na předměstí Milána

Tunisana podezřelého z útoku na vánoční trh v Berlíně zastřelila policie na předměstí severoitalského Milána při kontrole dokladů. Německé státní zastupitelství je s italskými úřady v kontaktu. Podle listu Corriere della Sera odpovídají otisky prstů zastřeleného otiskům hledanému Anise Amriho. Informace na tiskové konferenci v Římě potvrdil italský ministr vnitra Marco Minniti.

Čtyřiadvacetiletého Amriho zastavila ve tři hodiny ráno ve městě Sesto San Giovanni poblíž lombardského Milána hlídka složená ze dvou policistů během rutinní kontroly. Hledaný Tunisan následně podle italských médií sáhl do batohu pro zbraň a za pokřiku Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký!) na policisty vystřelil. Jednoho z nich přitom zranil na rameni. Při pokusu o útěk Amriho další policista zastřelil.

Zraněný stráže není v ohrožení života. Ministr vnitra Minniti oběma policistům poděkoval osobně po telefonu a zraněnému popřál brzké uzdravení. Lidé si podle něj díky nim mohou užít klidné vánoční svátky.

Podle šéfa italského protiteroristického útvaru Alberta Nobiliho se do města Sesto San Giovanni zastřelený podezřelý Amri dostal z Francie. V jeho batohu se údajně našla jízdenka na vlak. Do italského Turína dorazil z Chambéry v jihovýchodní Francii. Pak nasedl na vlak do Milána. Z hlavního milánského nádraží pak vyrazil do Sesto San Giovanni.

Tunisan Anis Amri do Německa v roce 2015 přišel právě z Itálie, kde pobýval od roku 2012. Podle italských médií byl v Itálii rovněž ve vězení.

Německo bylo v nejvyšší pohotovosti po útoku v Berlíně, které si vyžádalo 12 mrtvých a 49 zraněných. Německá policie také zatkla dva muže v německém městě Oberhausen pro podezření z plánování útoku.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

Podezřelý Tunisan byl zastřelen na předměstí Milána Foto: Twitter / @AmichaiStein1

reklama

Další články

  1. Jednou z obětí útoku v Berlíně byla Češka

    Společnost ·

    Jednou z 12 obětí pondělního atentátu na vánoční trh v centru Berlína je i česká občanka. Žena dlouhodobě žila a pracovala v Německu. Po pravděpodobném pachateli útoku…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.