Poche si přeje finální verdikt sociální demokracie ohledně vedení resortu zahraničí

Vedení sociální demokracie se dnes bude znovu zabývat situací kolem ministerstva zahraničních věcí. Pozici ministra i dva měsíce po jmenování kabinetu zastává předseda sociální demokracie Jan Hamáček, který je zároveň ministrem vnitra. Prezident Miloš Zeman odmítá jmenovat do čela diplomacie kandidáta ČSSD Miroslava Pocheho. Poche řekl, že si přeje, aby předsednictvo strany definitivně rozhodlo a buď nominaci potvrdilo, nebo změnilo.

Zeman koncem června europoslance Pocheho nejmenoval ministrem, i když ho premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl. Jako důvody svých výhrad Zeman uváděl, že nominant ČSSD zpochybňuje odmítání migračních kvót a proizraelskou politiku. Hamáček situaci, kdy vede dvě ministerstva, označuje za dočasnou, jako nejzazší termín pro její trvání několikrát zmínil konec letních prázdnin.

Hamáček o ministerstvu zahraničí tento týden mluvil se Zemanem, hlava státu ale názor nezměnila. V posledních dnech trval Hamáček na tom, že kandidátem ČSSD je Poche a nemá důvod předsednictvu navrhovat něco jiného. "Předsednictvo je kolektivní orgán a rozhodne se tak, jak budou hlasovat jednotliví členové," uvedl Hamáček.

Vedle ministerstva zahraničí by mělo předsednictvo ČSSD probírat i další záležitosti. Vedení bude mít podle mluvčího Petra Vurbse na programu téma podzimních senátních a komunálních voleb, ale také přípravu řádného sjezdu, který by se měl uskutečnit v únoru či březnu.

 

 

Zdroj: ČTK

Poche si přeje finální verdikt sociální demokracie ohledně vedení resortu zahraničí Foto: ČTK

reklama

Další články

 1. Švédská koruna je nejníže od finanční krize

  Byznys ·

  Kurz švédské měny se propadl nejníže od vypuknutí globální finanční krize. Skandinávská země se nyní připravuje na velmi důležité volby, které by mohly dramaticky změn…

 2. Začne Amazon podnikat v kinoprůmyslu?

  Byznys ·

  Amazon se postupně oddaluje od svého původního podnikání, kterým byl prodej knih. V nedávné historii například koupil řetězec supermarketů s organickými potravinami Wh…

 3. Gazprom prudce zvýšil čtvrtletní zisk

  Byznys ·

  Největší ruská plynárenská společnost Gazprom ve druhém čtvrtletí zvýšila meziročně čistý zisk na 259 miliard rublů (84 miliard Kč) ze 48 miliard rublů ve stejném obdo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.