Po týdnech zlevňování se ceny pohonných hmot vrátily k růstu

Pohonné hmoty v Česku po třech týdnech zlevňování zdražily. Za uplynulý týden stoupla průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 o 13 haléřů na 29,65 koruny za litr a cena nafty o 19 haléřů na 28,64 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Nejdražší jsou nadále benzin i nafta v Praze.

Průměrné ceny pohonných hmot v České republice postupně mírně klesaly zhruba od začátku listopadu. Během tří týdnů zlevňování se ale snížily pouze zhruba o tři desítky haléřů u benzinu a dvě desítky haléřů u nafty. Zdražení v uplynulém týdnu tak velkou část předchozího zlevnění smazalo.

Nejdražší jsou stejně jako v předchozím týdnu pohonné hmoty v Praze, kde řidič koupí litr benzinu v průměru za 30,46 koruny a litr nafty za 29,56 koruny. Nejlevněji pořídí motoristé benzin i naftu v Pardubickém kraji, a to za 29,27, respektive 28,17 koruny.

Dá se navíc očekávat, že pohonné hmoty budou zdražovat i v dalších týdnech. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se totiž včera na zasedání ve Vídni dohodla na omezení těžby ropy, a to o 1,2 milionu barelů na 32,5 milionu barelů denně. Jde o první omezení produkce kartelu od roku 2008. Trhy reagovaly na zprávu prudkým nárůstem cen komodity, připsaly si téměř deset procent.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

Po týdnech zlevňování se ceny pohonných hmot vrátily k růstu Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Jak si poradit s nástrahami zimního provozu

    Společnost ·

    Zima je za dveřmi a s tím přibývá i nástrah na silnicích. Klíčem k jejich úspěšnému a bezpečnému zvládnutí je udržet co největší trakci. Ztráta trakce vždy znamená pro…

  2. Šest vhodných zaměstnání pro mileniály

    Byznys ·

    Sociální média jsou součástí každodenního života. Lidé se bez nich nedokáží obejít a skrze chytré telefony jsou na ně neustále připojeni. Milenialové stráví v průměru …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.