Po Applu může být brzy další bilionovou společností Amazon

Americká společnost Apple může brzy mít společnost v biliónovém klubu. Tržní hodnota internetového prodejce Amazon se aktuálně pohybuje kolem 940 miliard dolarů. Akcie společnosti v pondělí vzrostly o 2 procenta a dostaly se na novou rekordní úroveň. Stačí jim vzrůst o dalších 7 procent, aby pokořily hranici bilionu dolarů.

Amazonu se letos daří. Jeho zisk ve druhém čtvrtletí stoupl na rekordních 2,53 miliardy dolarů. To je zhruba 12krát víc, než ve stejném období loňského roku. Analytici v průzkumu agentury Bloomberg odhadovali 1,28 miliardy dolarů. Tržby se zvýšily o 39 procent na 52,89 miliardy. Zásluhu na tom má především prodej reklamy a lukrativní cloudové služby, které firmě pomohly vyrovnat vysoké náklady maloobchodu.

Dalším velkým trhem může být pro společnost nejbohatšího muže na světě, Jeffa Bezose, zdravotní péče. Nedávno totiž firma oznámila akvizici online lékárny PillPack.

Analytici předpovídají, že tržby společnosti Amazon v letošním roce vzrostou o 32 procent na neuvěřitelných 265 miliard dolarů. Výnosy na akcii se téměř ztrojnásobí. Zdá se tedy, že při cestě k tržním hodnotě 1 bilionu dolarů, společnosti nic nebrání v cestě.

Analytici si ale nejsou jistí, zda se Amazon může dostat před Apple, který bilionovou hranici pokořil na začátku srpna. Společnost Thomson Reuters odhaduje letošní cílovou cenu akcií společnosti Amazon asi  na 2100 dolarů - což je o 9,5 procenta více, než za kolik se obchodují akcie nyní. To by Amazonu získalo ocenění ve výši 1,02 bilionu dolarů. Cílovou cenu pro Apple odhaduje kolem 216,4 dolaru. To by ocenilo Apple na 1,05 bilionu dolarů.

 

 

 

Zdroj: YRN, CNN

Po Applu může být brzy další bilionovou společností Amazon Foto: Eric Broder Van Dyke / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Musk jedná se Saúdy o stažení Tesly z burzy

  Byznys ·

  Zakladatel a generální ředitel americké společnosti Tesla Elon Musk jedná se stoupenci případného odkupu akcií firmy a jejich stažení z veřejného akciového trhu. Je me…

 2. Turecko činí opatření proti propadu cen liry

  Byznys ·

  Turecká centrální banka v pondělí v reakci na pokles domácí měny slíbila zajištění dostatečné likvidity bankovního sektoru a snížila požadavky na kapitálové rezervy ko…

 3. V čele Lesů ČR stane Josef Vojáček

  Byznys ·

  Novým generálním ředitelem státního podniku Lesů ČR se stane současný ředitel Vojenských lesů a statků ČR (VLS) Josef Vojáček (47). V pondělí to potvrdily zdroje z ved…

 4. Drsný kraj s příjemnou chutí jakostní šunky

  Komerční sdělení ·

  Moravskoslezský kraj je často spojován s drsnou průmyslovou Ostravou, ale i v tomto kraji můžeme nalézt krásné historické památky a malebnou krajinu. …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.