Plán Vodafonu převzít Kabel Deutschland je ohrožen, napsal Financial Times

Vodafonu se asi nepodaří získat v tendru 75 procent akcií německé firmy, což je podmínka pro dokončení převzetí. Tendr končí ve středu. Někteří akcionáři Kabel Deutschland se domnívají, že množství nabídnutých akcií nedosáhne této hranice, napsal britský list s odvoláním na anonymní akcionáře.

„Někteří akcionáři Kabel Deutschland se domnívají, že množství nabídnutých akcií nedosáhne této hranice,“ napsal britský list s odvoláním na anonymní akcionáře.

Vodafone učinil nabídku na převzetí Kabel Deutschland za 7,7 miliardy eur (198,7 miliardy Kč) v červnu. Nabídnutá cena byla podle agentury Reuters o 40 procent vyšší než cena akcií předtím, než Vodafone svůj zájem vyjádřil.

Kabel Deutschland je v Německu i největším provozovatelem internetu a telekomunikačních služeb. Zájem o firmu vyjádřila rovněž americká mediální skupina Liberty Global, kterou vlastní americký kabelový magnát John Malone a která prostřednictvím společnosti UPC působí i v České republice. Liberty Global však nabídla nižší cenu.

Vodafone se dlouhodobě soustředí na aktivity v oblasti mobilních služeb v kontinentální Evropě včetně České republiky. Akvizice společnosti Kabel Deutschland by druhému největšímu mobilnímu operátorovi na světě mohla pomoci rozšířit nabídku služeb a získat přístup k asi 32,4 milionu klientů mobilních služeb, pěti milionům uživatelů širokopásmového internetu a více než sedmi milionům zákazníků v oblasti kabelové televize v Německu.

Zdroj: Financial Times, Reuters

Plán Vodafonu převzít Kabel Deutschland je ohrožen, napsal Financial Times Foto: CTK.cz

reklama

Další články

  1. Panasonic nebude vyrábět chytré telefony

    Byznys ·

    Japonský výrobce elektroniky utrpěl v minulých dvou letech ztrátu 15 miliard USD (293,6 miliardy Kč). Firma se proto v rámci oživení rozhodla vsadit na změnu. C…

  2. Vedení BlackBerry chce urychlit prodej podniku

    Byznys ·

    Dohoda o prodeji by mohla být hotova do listopadu. BlackBerry byla průkopníkem chytrých telefonů a její přístroje měli v oblibě zejména manažeři. Nyní na trhu zao…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.