Příjmy z hazardu na Macau klesly kvůli boji čínské vlády proti utrácení veřejných činitelů

Příjmy z hazardních her největšího hráčského centra čínského města Macau klesly o 2,6 procenta na 44,1 dolarů (1,01 bilionů korun). Po liberalizaci kasin v roce 2001 se tak propadly na nejnižší úroveň. Podle agentury Reuters je důvodem poklesu boj Pekingu proti utrácení veřejných činitelů a korupci.

Navzdory poklesu jsou příjmy z hazardu na Macau téměř sedminásobně vyšší než příjmy amerického Las Vegas, druhého největšího centra hazardu na světě.

Vedení kasin a analytici připisují pokles příjmů boji proti extravaganci a korupci, kterou spustil čínský prezident Si Ťin-pching. Ten navštívil v prosinci Macao, aby zde oslavil 15. výročí předání Macaa do správy Číny. Vládní kampaň odradila od návštěvy kasin v oblasti bohaté čínské návštěvníky, kteří sázeli vysoké částky.

Pokles příjmů stáhl dolů i akcie provozovatelů kasin obchodovaných na burze v Hongkongu. Akcie těchto firem loni klesly o 32 až 51 procent, zatímco hlavní index hongkongské burzy oslabil pouze o dvě procenta.

 

 

Zdroj: ČTK

Příjmy z hazardu na Macau klesly kvůli boji čínské vlády proti utrácení veřejných činitelů Foto: Shutterstock.com: Macau

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.