Pivovaru Bernard se daří, čeká ho další rozšíření

Pivovar Bernard uvařil za prvních šest měsíců tohoto roku více než 139 hektolitrů piva. V porovnání se stejným obdobím v loňském roce zvýšil výstav o 15,3 procenta. Informoval o tom mluvčí společnosti Zdeněk Mikulášek. Humpolecký podnik navíc čeká další rozšíření.

Celkový obrat tohoto pivovaru v letošním prvním pololetí meziročně stoupl o 17 procent na 284 milionů Kč.

Produkci piva zvyšuje Bernard řadu let. Výstav dosažený v první polovině roku 2014 byl letos překonán o téměř 18,5 tisíce hektolitrů. „My to přičítáme kvalitě piva a dlouhodobému budování značky. Letos stálo na naší straně také počasí,“ uvedl Mikulášek. Doplnil, že i tak Bernard zůstává malým pivovarem, jehož výstav se na celkové výrobě piva v Česku podílí necelými dvěma procenty.

Do rozvoje závodu loni firma investovala zhruba 130 milionů korun. „Předpoklad pro letošek je stejný,“ uvedl mluvčí. V nejbližší době budou zprovozněny dvě nové nádrže, tanky, z nichž každá má objem přes 2000 hektolitrů. Kvasné kapacity pivovaru se díky tomu rozšíří skoro o pětinu. Od podzimu budou dělníci v humpoleckém pivovaru pracovat na rozšíření ležáckého sklepa, které by mělo být dokončeno do jara příštího roku.

Samotné tržby za pivo v letošním prvním pololetí činily 274,4 milionu Kč proti 224,5 milionu ve stejném období loni. Bernard vaří nepasterizované, nefiltrované a kvasnicové pivo a čtyři druhy nealkoholického piva. Minulý rok přibylo první pivo druhu Ale, které je na rozdíl od dosavadní produkce humpoleckého pivovaru svrchně kvašené. Pivovar nyní zaměstnává 178 lidí, za poslední rok přibral 22 pracovníků.

 

Zdroj: ČTK

Pivovaru Bernard se daří, čeká ho další rozšíření Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.