Pioneers Unplugged v Brně - příležitost (nejen) pro české startupy

29. září bude Brno poprvé hostit největší startupovou akci v Evropě. Pioneers Unplugged, který v moravské metropoli pořádá tamní akcelerátor Opifer, má za cíl podporu technologických podnikatelských projektů v počátečním stádiu a jejich následné prosazení na trhu.

Projekt Pioneers Unplugged byl založen v roce 2011 ve Vídni a za dobu své existence podpořil vybrané projekty částkou 55 milionů dolarů. Během posledních let se tento veletrh průkopnických nápadů rozšířil do osmnácti světových metropolí, včetně Londýna, Dubaje či Prahy. 

Do brněnské části se zapojilo přes sto moravských a slovenských fakult. Akcelerátor Opifer bude inovativním podnikatelským nápadům poskytovat zázemí a přístup k mentorům a investorům.

Na akci se v roli speakerů představí například Jan Mühlfeit, ředitel společnosti Microsoft pro Evropu nebo Václav Muchna, majitel společnosti Y Soft. Mohamed Hamdy osobně představí úspěšný akcelerátor Turn 8 z Dubaje, který vlastní Start-up Seed fond s kapitálem přes 100 milionů euro, a jehož je pan Hamdy generálním ředitelem. 

Akce začíná 29. září v 18:00 v brněnském SONO Centrum Music Club. 

Pokud Vás akce Pioneers Unplugged zaujala, můžete si poslechnout rozhovor s Lukášem Foralem z akcelerátoru Opifer, který byl hostem Studia Zet. 

 

Pioneers Unplugged v Brně - příležitost (nejen) pro české startupy Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.