Piloti SAS chystají na dnešek stávku, zruší se i lety do Prahy

Skandinávské aerolinky SAS zrušily kvůli plánované stávce 110 spojů. Server prg.aero dnes informoval, že došlo ke zrušení ranních a odpoledních letů ze Stockholmu včetně návazných spojů do švédské metropole v 8:45 a 15:10. Zahájení jednodenní stávky je naplánováno na dnešní ráno. Švédští piloti sdružení v asociaci SPF a jejich norští kolegové z odborové organizace NSF tak podle agentury Reuters protestují proti připravované kolektivní smlouvě, která aerolinkám umožňuje pružněji měnit počet personálu v závislosti na sezonních výkyvech poptávky.  

Jednodenní stávka se dotkne především domácích švédských letů a mezinárodních spojů ze Stockholmu. S dánskými piloty a částí norských pilotů, kteří dohromady představují více než polovinu pilotů SAS, se už společnost dohodla.

Společnost SAS, kterou z 50 procent vlastní Švédsko, Dánsko a Norsko, se podle Reuters potýká s konkurencí nízkonákladových přepravců.

 

Zdroj: ČTK

 

Piloti SAS chystají na dnešek stávku, zruší se i lety do Prahy Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.