Piloti Lufthansy dnes zahájí další stávku, zrušeny jsou zatím desítky letů

Piloti německé letecké společnosti Lufthansa dnes zahájí dvoudenní stávku. Dotknout se má nejdříve dálkové přepravy a ve středu pak i letů na krátké a střední vzdálenosti nebo letů nízkonákladové dceřiné firmy Germanwings. Protest je součástí dlouhotrvajících sporů ohledně mezd a důchodů. Firma zatím zrušila 84 ze zhruba 170 plánovaných dálkových letů. Seznam dalších odřeknutých letů má být zveřejněn dnes.

Stávka začne v 8 hodin středoevropského času a trvat by měla do středeční půlnoci. Lufthansa před prodloužením původně plánované úterní stávky na celý středeční den uvedla, že může část letů zachovat díky dobrovolníkům z řad pilotů, kteří se stávky neúčastní. Dodala, že v úterý uskuteční všech sedm plánovaných nákladních letů.

Piloti kvůli sporům s vedením Lufthansy stávkovali za posledních 18 měsíců už dvanáctkrát a způsobili tak firmě značnou finanční újmu. Protesty v minulosti ovlivnily také letecké spojení mezi Německem a Českou republikou.

 

Zdroj: ČTK

 

Piloti Lufthansy dnes zahájí další stávku, zrušeny jsou zatím desítky letů Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.