Špičky české MMA se vrátí do O2 areny. Přijede i soupeř McGregora

Pražská O2 arena zažije 28. června československý souboj ve smíšeném bojovém umění MMA. Proti sobě se v rámci české ligy XFN postaví Jaroslav Pokorný a Ivan Buchinger, který se v minulosti utkal i se současnou ikonou tohoto sportu, Irem Conorem McGregorem. Soutěžte s námi o lístky na našem Facebooku. 

Naposledy měli diváci šanci vidět zápasníky ligy XFN v O2 Aréně loni v prosinci. Tehdy liga lákala na souboj Petra Ondruše s Karlosem Vémolou. Vémola se v oktagonu v O2 areně objeví i tentokrát spolu s Petr Knížetem, Patrikem Kinclem nebo uzbeckým rodákem Makhmudem Muradovem. 

Tím hlavním duelem v kleci bude ale souboj Jaroslava Pokorného s nejúspěšnějším zápasníkem Slovenska Ivanem Buchingerem. Slovenský bojovník patří mezi evropskou špičku MMA a za sebou má i zápas se známým Conorem McGregorem.

MMA zápasník Connor McGregor; Zdroj: Instagram / thenotoriousmma

Ve světě je MMA jeden z nejrychleji se rozvíjejících sportů a tudíž i rychle rostoucí byznys. Jeho největší promotérská organizace Ultimate Fighting Championship (UFC) byla před dvěma lety v USA prodána za čtyři miliardy dolarů. Šlo o historicky největší obchod ve sportovním průmyslu.

O takovém objemu peněz si může nechat české MMA jen zdát. I přesto se tento sport postupně dostává do stále vyššího podvědomí i u nás. Na loňské souboje se do O2 areny přišlo podívat přes 7 500 diváků. Kromě zmíněné samofinancované ligy XFN fungují v tuzemsku i další MMA organizace jako Oktagon MMA a GCF (Gladiator Championiship Fighting).

MMA v sobě spojuje techniky různých bojových umění jako například boxu, kickboxu, zápasu, judo, jiu-jitsu a mnoho dalších bez využití zbraní. Je několik způsobů, jak dosáhnout vítězství a bojuje se ve více než třech pětiminutových kolech v osmihranné kleci.

 

Soutěžte s námi o lístky na XFN: Back to the O2 arena:

Jak vyhrát lístky? Napište nám na našem Facebooku do zpráv, jak se jmenuje slovenský zápasník MMA, který porovnal své síly v oktagonu s Connorem McGregorem. Dvojici nejrychlejších reakcí se správnou odpovědí odměníme DVĚMA lístky na zápas ligy XFN českých špiček bojového umění MMA, které se ve čtvrtek 28. června po více než půl roce vrací do pražské O2 areny.

Pravidla soutěže naleznete zde.

 

Zdroj: Zet

 

 

 

Špičky české MMA se vrátí do O2 areny. Přijede i soupeř McGregora Foto: Facebook /XFN

reklama

Další články

  1. Jak nebezpečné mohou být bouře na Marsu?

    Tech ·

    Robotické vozítko NASA Opportunity přestalo komunikovat kvůli silné prachové bouři na rudé planetě. Bouře zatím rover nezničila - Opportunity stále ještě může obnovit …

  2. Moderní sběratelé umění investují do kabelek

    Byznys ·

    Expertka aukční síně Christie's se domnívá, že lidé investující do luxusních kabelek jsou novodobými sběrateli umění. V londýnské pobočce Christie’s došlo nedávno ke d…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.