Při výbuchu v kralupské chemičce přišlo o život nejméně šest lidí

Při výbuchu v areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku ve čtvrtek dopoledne zemřelo šest lidí a další byli těžce zraněni. Informaci zveřejnila mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Vinohradská nemocnice v Praze aktivovala tzv. traumaplán. Počítá s příjmem většího počtu pacientů.

„Z místa mám zatím hlášeno šest mrtvých a těžce zraněné,“ uvedla Kereková bez dalších podrobností. Policejní mluvčí Markéta Johnová uvedla, že událost byla hlášena po 10:00. Žádné další informace zatím neměla k dispozici. Podle starosty Kralup Petra Holečka výbuch nastal v místě, které je od města daleko, takže městu nebezpečí nehrozí.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové na místo míří pět jednotek záchranářů a vrtulníky z Prahy a Liberce. „Čekáme na situační zprávu, přesnější informace proto zatím nemáme,“ řekla Effenbergerová.

Záchranných prací na místě neštěstí se účastní i letecká výjezdová skupina z Prahy. „Posádka na místě pečuje o 42letého muže, který utrpěl popáleniny hlavy. Záchranáři ho ošetřili, zajistili mu žilní vstup a převážejí ho do vinohradské nemocnice,“ řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

 

 

Zdroj: ČTK

Při výbuchu v kralupské chemičce přišlo o život nejméně šest lidí Foto: ČTK/Šimánek Vít

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.