„Při psaní mi dělá problém vžít se do muže,“ říká Nesvatbová

Barbara Nesvatbová je spisovatelka a novinářka. Vyrůstala jako jedináček v rodině psychiatrů. „Snažili se, abych v uvozovkách neměla dětství. Obklopili mě knihama a dospělákama,“ říká v pořadu Myšlení první ligy. Láska ke knihám z dětství přetrvala a své profese si údajně užívá a váží. Janu Mühlfeitovi například prozradila, že ji při psaní dělá problém vžít se do mužských postav. V rozhovoru se dotkli také tématu filantropie. Poslechněte si ho v playeru níže:

„Při psaní mi dělá problém vžít se do muže,“ říká Nesvatbová Foto: Wikimedia Commons

reklama

Další články

1. O vynález mikrofonu se vedly spory

Tech ·

Zvukový projev je nejpřirozenějším komunikačním prostředkem člověka. Na jeho zaznamenávání jsme si ale museli počkat až do 19. století. S prvním prototypem mikrofonu p…

2. První CHKO byla vyhlášena v Českém ráji

Společnost ·

Česká republika má krásnou a rozmanitou krajinu. Není proto překvapením, že u nás máme 26 Chráněných krajinných oblastí (CHKO). Ty v součtu pokrývají bezmála 14,5 proc…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.