Při požáru hotelu v centru Praze dva lidé zemřeli, osm zraněných

Při požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici na Novém Městě v sobotu zemřeli dva lidé. Osm lidí se zranilo, z toho čtyři těžce, tři z nich museli lékaři oživovat. Jeden člověk utrpěl středně těžká poranění a tři lidé lehká, uvedla mluvčí záchranné služby Jana Poštová. Mezi zraněnými jsou i dva hasiči, kteří ve špatně přístupném prostoru spadli, ale nejsou v ohrožení života. Hasiči evakuovali z budovy zhruba 40 osob, většinou cizince. Ti, kteří nebyli zraněni, odvezou autobusy dopravního podniku do nedaleké školy. Červený kříž jim tam ve spolupráci s magistrátem zajistí náhradní ubytování.

Hasiči budovu stále prohledávají. Byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu, záchranná služba aktivovala traumaplán pro případ většího počtu zraněných. Na místě zasahují profesionální hasiči z celé Prahy. "Dobrovolné jednotky drží pohotovost na svých stanicích a pomáhají s pokrytím území hlavního města Prahy," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Požár byl ohlášen kolem 18:00, na místě zasahuje 16 jednotek. Zásah je podle Kavky mimořádně psychicky i fyzicky náročný. V budově nejde proud. Na místo dorazili ředitelé pražských hasičů i záchranné služby, soustrast pozůstalým a poděkování záchranným složkám vyjádřila primátorka Adriana Krnáčová.

Příčinu požáru vyšetřují vyšetřovatelé, které odhadnou i výši škody. Vyšetřování potrvá i v neděli. Policisté podle zpravodaje uzavřeli okolní ulice, k budově hotelu se kromě záchranných složek nikdo jiný nedostane.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Při požáru hotelu v centru Praze dva lidé zemřeli, osm zraněných Foto: ČTK/Šimánek Vít

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.