Petice za odstoupení Babiše přesáhla hranici 200 tisíců podpisů

Hranici 200 tisíců podpisů přesáhla ve čtvrtek odpoledne internetová výzva Milion chvilek, která požaduje odstoupení premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Iniciátorům akce, jež odstartovala 25. února a dala si za cíl získat milion podpisů, se nelíbí Babišova minulost spojovaná s komunistickou Státní bezpečností ani jeho nynější vystupování.

Babiš podle iniciativy, která si dala do podtitulu, že chce spojovat lidi, kterým na demokracii záleží, nemá zájem o dialog. Loni 17. listopadu Babiše vyzvali, aby plnil své sliby občanům, zejména slib, že bude podporovat a rozvíjet demokracii. Po dalších měsících se podle nich ukázalo, že šanci ukázat se jako prodemokratický premiér promrhal.

„Pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce,“ stojí v petici, kterou podepsali i neúspěšný kandidát na prezidenta Marek Hilšer, herečky Aňa a Ester Geislerovy, zpěvák Richard Müller či herec Vojtěch Dyk.

Signatáři iniciativy Milion chvilek nezpochybňují výsledek voleb, podle kterého by měl premiér vzejít z hnutí ANO. „To respektujeme. Není však žádný důvod pro to, aby to musel být právě trestně stíhaný člověk s minulostí agenta StB. To považujeme za nepřijatelné a za výsměch všem obětem komunistického režimu,“ uvedli.

 

 

Zdroj: ČTK

Petice za odstoupení Babiše přesáhla hranici 200 tisíců podpisů Foto: ČTK/Peřina Luděk: Proti Babišovi dnes protestovali i studenti

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.