Personalistika Zet: Výplaty v kryptoměnách mohou být pro zaměstnance zajímavým benefitem

Částečné výplaty mezd v kryptoměnách mohou pro zaměstnance představovat příjemný benefit. V tuzemsku tuto výhodu nabízí například společnost TopMonks. Její spoluzakladatel Jiří Fabián v pořadu HR Magazín říká, že do světa kryptoměn vstoupili mimo jiné i kvůli tomu, že se zajímají o start-upy založené na blockchainu. Zaměstnanci si mohou v rámci vyplácení mezd říct o to, jakou část výplaty chtějí v digitální měně proplatit. Pokud nechtějí žádnou, tak mohou dostat výplatu klasickým způsobem. Pořadem na portálu Youradio News provázejí konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal.  

„Věnujeme se tomu už několik let. Zejména jednotlivci mají zainvestováno už několik let od začátku v podstatě, kdy se o tom začalo tady pořádně psát a kdy se začala organizovat Paralelní Polis v Holešovicích a podobně,“ řekl Fabián.

Fabián se domnívá, že růst počtu společností, které vyplácejí mzdy ve virtuálních měnách oproti běžným penězům vytisknutých centrálními bankami, bude pozitivem.

„Já chci být ostrůvek v TopMonks, který je schopný přijímat platbu. Naši dodavatelé, pokud budou akceptovat to, že jim budeme platit v kryptoměně nebo naopak naši odběratelé nám mohou vyplácet v kryptu. Já to jedině uvítám,“ uvedl Fabián na portálu Youradio News.

Zaměstnanci by si měli v závislosti na jejich nastavení osobních rizik říct, zdali chtějí mzdy vůbec vyplácet v kryptoměnách. Na základě toho si mohou nastavit, kolik chtějí například v bitcoinech nebo litecoinech nebo dalších měnách vyplácet.

„Pro vás je výhoda to, že si nemusíte zakládat účet na cizí směnárně, převádět si peníze a být v podstatě perzekuován českými bankami. Když chcete udělat takovouto transakci, protože mezi českými bankami je nyní pouze Fio, která je v podstatě bezproblémová. Jiné banky vám v zájmu ochránění před rizikem transakci zakážou,“ sdělil Fabián.

 

 

Zdroj: Youradio News

Personalistika Zet: Výplaty v kryptoměnách mohou být pro zaměstnance zajímavým benefitem Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. USA ujistily Rusko, že nechystají další sankce

    Společnost ·

    Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa dopisem sdělila ruskému velvyslanectví ve Spojených státech, že Washington se v dohledné době nechystá uvalit na Ru…

  2. V EU klesl v březnu prodej aut o pět 5,3 %

    Byznys ·

    Prodej nových osobních aut v EU se v březnu poprvé v letošním roce snížil. Celkem bylo zaregistrováno více než 1,79 milionu vozů, o 5,3 procenta méně než ve stejném mě…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.