Personalistika Zet: V recruitmentu je důležité si vést statistiky, headhunter se jinak nezlepší

Pro efektivitu práce a měření celého procesu recruitera je nesmírně důležitý ukazatel výkonnosti a klíčové metriky (KPI). V pořadu Personalistika Zet to řekl headhunter zabývající se moderními trendy na trhu práce Luděk Kantor. Podle jeho slov je důležité vést si statistiky, které jsou nezbytné pro vlastní zlepšování. Na druhé straně je potřebné si uvědomit, že je vyžaduje i samotný klient. Pořadem na rádiu Zet provázejí konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal.

„Nedávno jsem napsal článek, který začínal citátem z jedné písničky. Ta začíná slovy ‚statistika nuda je, má však cenné údaje‘. Myslím si, že toto je velmi trefná písnička. Recruiter, který si není schopen změřit, jaký má poměr first interview ze zaslaných kandidátů nebo jak dlouho mu trvá obsazení pozice nebo kolik pohovorů má týdně a není schopen toto vytáhnout z rukávu přímo klientovi, tak má o dost složitější pozici, aby se dál zlepšoval,“ řekl Kantor.

Statistiky jsou podle Kantora v této oblasti potřebné. Každá pracovní pozice totiž představuje jinou pracovní náplň a z tohoto pohledu se liší i výstupy.

Důležité ovšem není pouze měření KPI ze stran samotných recruiterů. Zaměřit by se na to měli podle Kantora i zaměstnavatelé. Důležitá je totiž i rychlost procesu na straně klienta. Detailně jde o schopnost vybrat si správné lidí. V určitém časovém horizontu je musí být pak schopni předat liniovým manažerům a samotné výběrové řízení dotáhnout do zdárného konce.

„Upozornil bych na tento faktor. Nejenom KPI na straně recruiterů ale i přímo ve společnostech. Tam mám pocit, že je poměrně velká slabina. Nechci se někoho dotknout, ale upřímně neznám moc klientů, kteří by přesně věděli v souhrnu, která čísla za jejich náborem stojí,“ sdělil Kantor na rádiu Zet.

 

 

Pořad Personalistika Zet připravují a moderují konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. Pravidelný pořad rádia Zet o moderních trendech v HR je určený pro personalisty i pro firmy.

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Personalistika Zet: V recruitmentu je důležité si vést statistiky, headhunter se jinak nezlepší Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Zaměstnancům Amazonu stoupne plat o osm procent

    Byznys ·

    Americký internetový prodejce Amazon zvýší v Česku od září nástupní mzdu o osm procent. Hodinová sazba se tak zvýší na 135 korun, vedoucím týmu stoupne o 5,9 procenta …

  2. Růst německé ekonomiky zůstal za očekáváním

    Byznys ·

    Růst německé ekonomiky zůstala za očekáváním, když ve druhém čtvrtletí stoupl o pouhých 0,6 procenta. Hospodářství táhla především domácí poptávka a státní výdaje, mén…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.