reklama

Personalistika Zet: V nalezení zaměstnanců může pomoci digitalizace referenčních programů

Společnosti by se měly zaměřit zejména na digitalizaci personalistiky v rámci jejich interní části. Prezident slovenské asociace HR s názvem HRComm Branislav Vargic v pořadu Personalistika Zet říká, že jde například o digitalizaci v oblasti interního recruitmentu a referenčních programů. Zaměstnancům se tak do ruky může dostat nástroj, v rámci něhož doporučí vhodné zaměstnance na neobsazené pozice. Pořadem na rádiu Zet provázejí konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal.

Další díly pořadu

Interní část je oblastí, která potřebuje podle Vargice projít intenzivnější digitalizací. „Při technologiích, které dnes máme, není potřebné, aby zaměstnanci v rámci úvodního školení seděli v jedné místnosti tři dny a k nim chodili různí představitelé společnosti vyprávět o různých věcech. Další problematikou je digitalizace v oblasti interního recruitmentu nebo v oblasti nějakých referenčních programů,“ řekl Vargic na rádiu Zet.

Poslední jmenovaná oblast může být zásadním inovačním prvkem, která může pomoci nalézt vhodné zaměstnance na zaplnění volných pracovních pozic. Platí to pak především u případu větších korporací. Firmy se totiž mohou obrátit uvnitř firem na stávající zdroje. Zaměstnanci dostanou nástroj, prostřednictvím něhož mohou doporučit své kolegy. Poté lze díky tomu obsadit pozici, kterou nelze dlouhodobě obsadit. V tomto ohledu se právě digitalizace do značné míry vyplatí.

Zaměstnancům se rovněž může dostat určitá forma motivace v tom případě, když doporučí pracovníky s odkazem na své přátele.

Další formu recruitmentu představuje podle Vargice digitalizace směrem do externího prostředí. Jde o komunikaci, která by měla být v současnosti do značné míry digitalizovaná. Může jít například o firemní aplikace, které si dokáží potenciální uchazeče stáhnout z internetu. Pro uchazeče o práci jsou rovněž přínosné pracovní portály s vlastními aplikacemi, kde si mohou v mobilním telefonu zaznamenávat, kam již zaslali svůj životopis. 

 

Pořad Personalistika Zet připravují a moderují konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. Pravidelný pořad rádia Zet o moderních trendech v HR je určený pro personalisty i pro firmy.

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Personalistika Zet: V nalezení zaměstnanců může pomoci digitalizace referenčních programů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Česko chrání před hackery nový úřad

    Společnost ·

    Svoji činnost odstartoval v úterý v Brně Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ten se novelou zákona vyčlenil z Národního bezpečnostního úřad…

  2. Maduro čelí sankcím ze strany USA

    Byznys ·

    Uspořádání nedělních voleb do nového Ústavodárného shromáždění donutilo Spojené státy americké k uvalení sankcí na prezidenta Venezuely Nicoláse Madura. V pondělí o to…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.