Personalistika Zet: Poznejte firemní kulturu takovou, jaká doopravdy je

V dalším dílu pořadu Personalistika Zet hovoří Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal s Janem Klusoněm, co-founderem portálu Proudly.cz. 

Co je vlastně Proudly.cz? Jde o kariérní show room, kombinaci kariérního portálu a sociálních sítí. Proudly.cz se říká občas i kariérní tinder. Je to kvůli tomu, že skrze multimédia se portál snaží ukázat firemní kulturu společností, aby si každý mohl najít práci, kde bude spokojen a která mu bude sedět.

Myšlenka na vznik vznikla díky tomu, že Jan Klusoň studoval na vysoké škole multimédia v ekonomické praxi, zabýval se fotografií, web designem, apod. Po práci potom hledal práci, rozeslal mnoho CV a měl z toho deprese, každý inzerát vypadal jak přes kopírák. Nevěděl také, co si vzít na sebe, zda oblek či tričko. Tušil ale, že by celý proces mohl fungovat jinak. Spojil se proto z pár lidmi, začali uvažovat,jak by to mohlo fungovat. Zjistili, že něco podobného funguje v USA. Začali proto fotit, natáčet, chodit do oněch firem a ukazovat, jaké firmy doopravdy jsou.

Proudly.cz každý rok dvojnásobně roste. Jak počtem firem, obratově, i počtem lidí v týmu. Stejný růst by portál rád zajistil i v dalších letech. Dlouhodobou vizí ale je, aby si každý našel práci, která mu vyhovuje. Chceme proto ukazovat co nejvíce firem. Každý se hodí do jiné společnosti. To, že se mně nějaká firma nelíbí, neznamená, že tam někdo nebude šťastný.

Text obsahuje pouze ukázky rozhovoru. Celý pořad si můžete poslechnout v playeru výše. 

Pořadem na rádiu Zet a na portálu Youradio News provázejí konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal.

Zdroj: youradio.news

 

Personalistika Zet: Poznejte firemní kulturu takovou, jaká doopravdy je Foto: Proudly.cz

reklama

Další články

  1. PKN chce zbývající podíl v Unipetrolu

    Byznys ·

    Polská rafinerská společnost PKN Orlen hodlá od menšinových akcionářů koupit zbývajících 5,97 procenta akcií českého petrochemického holdingu Unipetrol. Firma uvedla, …

  2. Čína sníží clo na dovoz osobních aut na 15 %

    Byznys ·

    Čínská vláda přistoupila ke snížení cla na dovoz osobních automobilů na 15 procent ze současných 25 procent. Informaci o tom v úterý agentura Bloomberg s odvoláním na …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.