Personalistika Zet: Personalista musí být tvůrcem firemní emoce

Personalista musí být tvůrcem firemní emoce. Podle Petra Skondrojanise je důležité, aby věděl, jaké jsou ve firmě vibrace. Řekl to v pořadu Personalistika Zet. Podle jeho slov je nezbytné pomáhat tomu, aby byli lidé uvnitř firmy spokojení a aby měli to, co potřebují. Pořadem tradičně provázejí konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal.  

Rovněž je důležité poznat lidi, pro něž je zapotřebí HR dělat. V Česku je nezbytné se rovněž zaměřit na zapojení samotných manažerů. Konkrétně jde pak o takzvané hiring manažery.

„Ti zvednou telefon a řeknou, že potřebují nabrat nového Java vývojáře. Pošlou job description a překlopí z toho inzerát. Myslím si, že manažer musí být tím, kdo hiruje,“ řekl Skondrojanis na rádiu Zet.

Problémem je skutečnost, že se personalisté nezajímají o samotné lidi, kteří do firmy nabírají. Předloží pouze kariérní plán a před tím, než odejdou, vytvoří v lepším případě exit interviews. Manažeři z tohoto pohledu pak nejsou zvyklí pomáhat HR a berou ji za servisní organizaci.

„Vedle toho ještě nějaký marketing, který se naučil dva roky zpátky nějaký pojem HR marketing. Takže se rozhodl, že bude dělat reklamu a bude ji dělat, aby přilákal lidi. Proto vytváří umělohmotné stránky a vytváří virtuální realitu, která není realita. V tomto bordelu je vlastně těžké toho personalistu dělat,“ sdělil Skondrojanis.  

 

 

 

Pořad Personalistika Zet připravují a moderují konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. Pravidelný pořad rádia Zet o moderních trendech v HR je určený pro personalisty i pro firmy.

 

Zdroj: Zet

Personalistika Zet: Personalista musí být tvůrcem firemní emoce Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. CDU/CSU a SPD se domluvily na koaliční smlouvě

    Společnost ·

    Německo s největší pravděpodobností povede opět velká koalice. Konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové a sociální demokracie (SPD) se podle informací ser…

  2. Měla by EU fungovat jako rodina?

    Společnost ·

    Evropská unie je pro Chorvatsko symbolem míru a růstu, projekt ale nemůže fungovat bez solidarity mezi všemi členskými státy. Na úvod dnešní plenární rozpravy v Evrops…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.