Personalistika Zet: Neúspěch firmy nemůže představovat impuls k hledání nového podnikání

Vrcholový sportovec má období, kdy se mu daří a kdy nikoli. Tuto zkušenost pak může využít i v reálném byznysu. Firmy by si z toho měly vzít ponaučení. Jejich neúspěch totiž nemůže představovat impuls k hledání nového podnikatelského záměru. V pořadu Personalistika Zet to alespoň řekl Jiří Kastner, který se zabývá psychologií výkonu. Pořadem na rádiu Zet provázejí konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal.

Vrcholový sportovec může být pro společnosti přínosem. Od raného dětství je učen k disciplíně a každodennosti. To se pak může projevit v příchodech do práce nebo dokonce v zodpovědnosti k výkonu.

„Všechno to sportovec umí buď za sebe, nebo za tým. Firmy často bojují s motivací k zodpovědnosti nebo k osobní zodpovědnosti. Sport toto vychovává. Pokud si máte naběhnout do přihrávky, máte vstřelit gól, hodit na koš. Všechno toto je převzetí zodpovědnosti. Sportovci to mají odmalička v sobě a pak toho bezesporu využívají v byznysu a firemním managementu,“ řekl Kastner na rádiu Zet.

Podnikatelé a manažeři by se v oblasti sportu měli alespoň trochu inspirovat. Sport přináší totiž profesionalitu od základů až po vrcholovou podobu. Bez profesionálního přístupu trenérů, dětí a celkově mládeže totiž vrcholové sportovce nevybudujete.

„Výkonnostní sport, ze kterého vychází několik mých klientů, pořád ctí, že nejdříve je výkon, dřina a pak jsou úspěchy a radosti. V byznysu se v posledních pár letech začala prosazovat myšlenka, že zaměstnanec nejdřív musí být šťastný a pak teprve podává výkony. To já začínám vnímat jako čím dál větší rozdíl mezi vrcholovým sportem, byznysem a firemním managementem,“ sdělil Kastner. 

 

 

Pořad Personalistika Zet připravují a moderují konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. Pravidelný pořad rádia Zet o moderních trendech v HR je určený pro personalisty i pro firmy.

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Personalistika Zet: Neúspěch firmy nemůže představovat impuls k hledání nového podnikání Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. V Dubaji došlo k testování létajícího taxi

    Tech ·

    V Dubaji došlo v pondělí k testovacímu letu bezpilotního letounu, který by v brzké době měl zastávat funkcí létajícího taxíku. Informaci uvedla agentura Reuters. Dron …

  2. Ceny ropy se vyšplhaly na dvouleté maximum

    Byznys ·

    Ceny ropy se v pondělí vyšplhaly na nejvyšší úroveň od července 2015. Způsobila to hrozba Turecka o zavření ropovodu z iráckého Kurdistánu do jeho přístavů. Důvodem by…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.