Personalistika Zet: Nábor není úkol HR. Je potřeba zapojit všechny zaměstnance

Nábor není úkol HR. Je totiž zapotřebí zapojit všechny zaměstnance, aby doporučovali nové a nadějné pracovníky. Předpoklad pro získání kvalitních zaměstnanců může představovat doporučení známého, se kterým by chtěl daný člověk pracovat. Díky tomu vznikne dobrý tým a všichni se tak budou mít dobře. V pořadu Personalistika Zet o tom hovořil Petr Hovorka a Jiří Landa ze společnosti Brandbakers. 

Jiří Landa na rádiu Zet říká, že existují dvě kategorie firem. Na jedné straně jsou pak společnosti, jež se věnují personálnímu marketingu, budují svoji značku a jsou hodně vidět. Konkrétním příkladem může být společnost EY.

„Na druhé straně jsou ale firmy, které zatím vidět nejsou. Jde o firmy, které toho v oblasti marketingu udělaly pramálo nebo třeba vůbec nic. Když občas do těch firem přijdeme, tak zjistíme, jak jim to úžasně funguje uvnitř. Co všechno dělají pro ty své zaměstnance. Zjistíme, že jsou to třeba firmy, které mají fluktuaci do pěti procent a 70 procent nových lidí jim chodí na doporučení od současných zaměstnanců,“ řekl Landa.

Druhá skupina firem by se tak měla pokusit vykřičet do světa to, jak skvěle fungují. Podle Landy jsou to doslova neobjevení hrdinové.

Petr Hovorka zase říká, že je důležité zaměřit se na zaměstnance a přesvědčit je o tom, aby vaši firmu doporučovali známým. Nábor totiž není primárně úkolem HR. Kvalitní zaměstnance můžete totiž získat na doporučení od stávajících pracovníků. Díky tomu se zasloužíte o vytvoření kvalitního týmu, který vám bude přinášet plody odvedené práce. 

 

Pořad Personalistika Zet připravují a moderují konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. Pravidelný pořad rádia Zet o moderních trendech v HR je určený pro personalisty i pro firmy.

 

Zdroj: Zet

Personalistika Zet: Nábor není úkol HR. Je potřeba zapojit všechny zaměstnance Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. 10 trendů digitálního marketingu v roce 2018

    Byznys ·

    Technologie se každým rokem zdokonalují. Ruku v ruce s tím dochází k inovacím ve světě digitálního marketingu. Společnost Sherpas zveřejnila deset trendů v této oblast…

  2. Mobilní internet LTE loni zrychlil až o třetinu

    Byznys ·

    Během loňského roku stoupla až o třetinu průměrná rychlost internetu v mobilních sítích. Nejrychlejší síť LTE měl Vodafone. Jeho rychlost meziročně vzrostla o 25 proce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.