Personalistika Zet: Dobrý personalista není člověk, který pracuje v této oblasti celou kariéru

Moderní a dobrý pracovník HR není člověk, který v této oblasti pracuje celou svoji kariéru. V pořadu Personalistika Zet to řekl prezident slovenské asociace HR s názvem HRComm Branislav Vargic. Pozitivní vliv na specialisty nebo manažery společností mají tak podle Vargice rotace ve firmách, při nichž zaměstnanec pozná více oblastí. Pořadem na rádiu Zet provádějí konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. 

„Moderní HR pracovník by měl být člověk, který nedělal celý život nebo celou kariéru pouze HR. To je takové velké poznání. Jsem velký zastánce rotací jako elementu fungování manažerů nebo specialistů ve společnostech. Myslím si, že by rotace měly být v každé společnosti nějakým způsobem zavedené,“ řekl Vargic.

Podle Vargice nejde samozřejmě o obměny pracovních pozic například u programátorů C++, kteří přejdou v rámci banky na pobočku. 

Důležité je navrhnutí obecného systému a uvažování nad tím, jak, kam a za jak dlouho se může zaměstnanec posouvat, aby získal jinou perspektivu v rámci svého oboru.

V druhé řadě je podle Vargice zásadním tématem moderního HR digitalizace. „Tam se můžeme zaměřit na prakticky všechny oblasti v rámci HR. Když se budeme bavit o současném extrémně silném trendu digitalizace vzdělávání. To je si myslím samostatné téma na minimálně dvou hodinovou relaci nebo jestli se bavíme o tématu digitálního recruitmentu, kterého je podle mého názoru čím dál víc,“ uvedl Vargic na rádiu Zet.

V oblasti digitálního recruitmentu musí ale Podle Vargice portály nabízející pracovní příležitosti projít změnami a přizpůsobit se moderním trendům, firemním požadavkům a samotným potenciálním zaměstnancům. 

 

 

Pořad Personalistika Zet připravují a moderují konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. Pravidelný pořad rádia Zet o moderních trendech v HR je určený pro personalisty i pro firmy.

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Personalistika Zet: Dobrý personalista není člověk, který pracuje v této oblasti celou kariéru Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Česko definitivně prohrálo spor o regulaci nájmů

    Byznys ·

    Evropský soud pro lidská práva (ESLP) se postavil proti odvolání České republiky v případě sporu o odškodnění za regulované nájemné. Stát tak musí třem stěžujícím si m…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.