Personalistika ZET: co může znamenat vstup Googlu a Facebooku do světa recrutimentu?

Zajímavé změny čeká oblast recruitmentu poté, co do tohoto segmentu vstoupily nové firmy - velcí hráči jako jsou Facebook a Google. Nad podstatou těchto změn se v pravidelném pořadu rádia ZET zamýšlejí moderátoři Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal spolu se svým hostem, Michalem Tomanem ze společnosti Engage Advisory.  

Podle Michala Tomana je vstup těchto firem dobrou zpráva, může to s trhem hodně zahýbat. Vstup těchto hráčů může leccos v dané oblasti změnit. Vnímá to však jako přirozený vývoj a podle něj to ve výsledku to může být jenom dobře. 

Toman současně uvedl, že "Facebook a Google jsou tak velkými a zaběhlými firmami, že jestli může někdo změnit zajeté koleje recruitmentu, jsou to právě tyto dvě firmy".

A s čím obě zmíněné firmy do světa recruitmentu přicházejí? 

FB v průběhu února oznámil, že vstupuje na trh recruitmentu s nástrojem „Facebook Jobs“, což je do jisté míry nástroj, který se dá přirovnat k LinkedInu. Zájemci tam mohou najít pracovní nabídky podobně jako právě na LinkedInu.

Google do popisované oblasti vstoupil už v průběhu minulého roku. Jde o nástroj „Google Cloud Jobs API“. Je to nástroj, který je nasazován na webové stránky firem, kde jsou pracovní nabídky. Mohou to být i nějaké kariérní stránky ve smyslů portálů s nabídkami práce. Ve výsledku je to „search engine“, který umožní uchazečům lépe zacílit na nabídky, které hledá. Umožňuje lepší interaktivou, lepší výsledek hledaného zaměření.

Google spustil také na jaře tohoto roku další nástroje – Google for Jobs a Google for Hire.

Pokud chcete vědět, k čemu tyto platformy jsou, stejně jako se chcete dozvědět něco více z dalších myšlenek Michala Tomana o nových hráčích na poli recrutimentu, přehrajte si pořad „Personalistika ZET“ v playeru výše.

 

Pořad Personalistika Zet připravují a moderují konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. Pravidelný pořad rádia Zet o moderních trendech v HR je určený pro personalisty i pro firmy.

Zdroj: Zet

 

 

 

Personalistika ZET: co může znamenat vstup Googlu a Facebooku do světa recrutimentu? Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Jaký postup zvolí Trump směrem k Íránu?

    Společnost ·

    Tým bezpečnostních poradců Bílého domu doporučil prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby odvolal podporu jaderné smlouvě s Íránem, ale zároveň neobnovil sankce, které dohod…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.