Přehled zpráv: iPhone 6 míří na čínský trh, analytici očekávají velké prodeje

Společnost Apple poté, co zaručila, že vylepší opatření na ochranu uživatelů svých nejnovějších chytrých telefonů iPhone 6 a iPhone 6 plus, získala povolení začít tato zařízení prodávat v Číně. Povolení platné pro telefony iPhone 6 a iPhone 6 Plus umožní společnosti Apple pokračovat v obchodních aktivitách na největším světovém trhu s chytrými telefony a zároveň jednom z největších odbytišť předchozích modelů telefonů iPhone.

Analytici očekávají, že Číňané budou mít o nové telefony společnosti Apple velký zájem vzhledem k tomu, že dávají přednost telefonům s větším displejem, kterým právě iPhone 6 a iPhone 6 Plus disponují. Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií na svém webu v úterý oznámilo, že schválilo iPhone 6 poté, co Apple zaručil řešení bezpečnostních problémů, které mohly způsobovat únik osobních dat.

 

Wall Street zahájil nový týden překvapivým poklesem

 

Server Patria.cz informoval o tom, že po nejhorším burzovním týdnu za poslední dva měsíce začaly včerejší prodeje na Wall Streetu překvapivě dalším poklesem. Důvodem jsou pravděpodobně protesty v Hongkongu, kdy se občané dožadují odstoupení vedení města a nových voleb. Nervozitu, způsobenou událostmi v Asii, ale odvrátil růst akcií některých technologických společností jako je Intel nebo Micron.

 

Miloš Zeman: Česká obchodní diplomacie brzdí průmysl i ekonomiku

 

Zpravodajský server Hospodářských novin přinesl zprávu, že prezident Miloš Zeman po své pondělní návštěvě Sněmu Svazu průmyslu a dopravy na brněnském strojírenském veletrhu kritizoval práci české obchodní diplomacie. Zařadil ji dokonce mezi čtyři body, které podle něj v současnosti nejvíce brzdí český průmysl a potažmo také ekonomiku.

„Je potřeba posílit roli našich obchodních zastupitelství a míru ekonomické vzdělanosti našich velvyslanců,” řekl Zeman. Podle něj má Česko zhruba sto velvyslanců, které lze rozdělit na dva druhy podle toho, jakou činností se zabývají.

„Buď analyzují trhy v dané zemi a pomáhají našim podnikatelům navazovat kontakty, anebo píší vícestránkové zprávy o frakčním boji uvnitř tamních politických stran, ať už vládních či opozičních. To druhé je duševně nenamáhavá práce, zatímco hledat ekonomické kontakty vyžaduje inteligenci a přemýšlení,” prohlásil podle webu Hospodářských novin prezident.

 

Boeing přesunuje svou obrannou divizi z Washingtonu a s ní i 2000 pracovních míst

 

Druhý největší výrobce letecké techniky, společnost Boeing, oznámila, že v horizontu tří let přesune většinu výroby své obranné divize z amerického státu Washington. Změny jsou součástí snahy Boeingu zvýšit efektivitu své obranné divize. Podle jejího generálního ředitele Chrise Chadwicka, je přesun výroby nezbytný pro zvýšení konkurenceschopnosti.

Změny ovlivní asi 2 000 z celkem 5 200 pracovních míst obranné divize Boeingu v oblasti Pugetova zálivu, především ve městech Seattle a Kent. Zaměstnancům zastávajícím klíčové posty společnost nabídne možnost přesunu do Oklahoma City nebo Saint Louis, jiní mohou najít uplatnění v divizi pro výrobu komerčních letadel. Počet lidí, které Boeing nakonec propustí, bude znám až po definitivním přemístění divize.

Společnost Boeing je rozdělena do divize komerčních letounů (Boeing Commercial Airplanes), obranné divize (Boeing Defense) a vesmírné a bezpečnostní divize (Boeing Space and Security). S výnosy kolem 30 miliard dolarů ročně za prodej zbraní je Boeing také třetím největším zbrojním dodavatelem na světě.

 

Kvůli nečekaným záplavám na jihu Francie přes noc uvízly v budovách tisíce lidí

 

V jihofrancouzském departmentu Hérault a jeho správním středisku Montpellier spadlo včera během tří hodin stejné množství srážek, jako obvykle za pět měsíců. Francouzský deník Le Parisien píše, že osmé největší francouzské město Montpellier, které má 244 tisíc obyvatel,  je “pod vodou”. Přes 1 500 lidí muselo být ubytováno v zařízeních poskytnutých městem, zhruba tisíc studentů zůstalo přes noc ve školách a dva tisíce cestujících uvízly na letišti nebo na nádražích.

 

Zdroj: Bloomberg, Reuters, Le Monde, Le Parisien, Patria, ihned.cz 

Přehled zpráv: iPhone 6 míří na čínský trh, analytici očekávají velké prodeje Foto: Zákazníci v Německu čekají na otevření prodejny App Store Foto: Profimedia

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.