Přehled zpráv BBC: USA omylem poslaly antrax do 10 laboratoří; Nebraska zrušila trest smrti

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o omylu americké armády, která zaslala vzorky antraxu do devíti amerických a jedné jihokorejské výzkumné laboratoře. BBC dále informuje o tom, že americký stát Nebraska zrušil trest smrti. Jedná se o 19. stát USA, který k tomuto kroku přistoupil.

Jack Warner, bývalý vice-prezident mezinárodní fotbalové federace FIFA, strávil noc ve vězení v ostrovním státě Trinidad a Tobago poté, kdy byl Spojenými státy americkými obviněn z údajné korupce. Američtí prokurátoři ho obvinili z účasti na údajných platbách souvisejících s úplatky ve výši téměř 10 milionů amerických dolarů výměnou za to, že Jihoafrická republika byla vybrána coby pořadatelská země pro mistrovství světa ve fotbale v roce 2010. Stávající president mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter by se dnes měl poprvé od středečního zadržení několika současných a bývalých funkcionářů fotbalové federace objevit na veřejnosti.

Americká armáda omylem poslala vzorky živého antraxu do výzkumných laboratoří v devíti amerických státech a do jedné laboratoře v Jižní Koreji. Celkem 22 příslušníků vojenského personálu ze základny v Jižní Koreji dostává preventivní léčbu, podobně jako 4 civilisté ve Spojených státech amerických. Nikdo z nich zatím nevykazuje příznaky vystavení se této smrtící látce.

Americký ministr obrany Ashton Carter varoval Čínu před pokračováním ve stavbě umělých ostrovů v Jihočínském moři. Podle Ashtona Cartera je čínský program rozšiřování sporného teritoria krokem mimo regionální dohodu o bezpečnosti.

Nebraska se stala prvním americkým konzervativním státem, který za posledních 40 let zrušil trest smrti. Senátoři v Nebrasce přehlasovali republikánského guvernéra, který návrh příslušného zákona vetoval.

Fiktivního tajného agenta Jamese Bonda čeká shledání s jednou z nejslavnějších bond girls Pussy Galore. Děj nejnovějšího románu založeném na postavě vytvořené Ianem Flemingem s názvem „Trigger Mortis“ začíná v roce 1957 dva týdny po konci Flemingova románu „Goldfinger“, ve kterém se James Bond s hlavou čistě dámského zločineckého gangu seznámí a poté ji svede. 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

 

Přehled zpráv BBC: USA omylem poslaly antrax do 10 laboratoří; Nebraska zrušila trest smrti Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Čínská měna již není podle MMF podhodnocená

    Byznys ·

    Čínská měna již není podhodnocená, Peking by však měl podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) urychlit přechod k volně plovoucímu měnovému kurzu. Čína byla dlouhou do…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.