Přehled zpráv BBC: Schůze kvůli migrační krizi v okolí Indonésie; Porošenko nevěří Putinovi

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že Thajsko, Malajsie a Indonésie uspořádaly mimořádnou schůzi kvůli migrační krizi. V blízkosti těchto zemí uvízlo na moři tisíce migrantů, kterým dochází jídlo a voda. BBC se také zmínilo o nedůvěře ukrajinského prezidenta Petra Porošenka k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Nevěří mu, že stojí o ukončení krize v oblasti východní Ukrajiny. 

Thajsko, Malajsie a Indonésie uspořádaly mimořádnou schůzi kvůli tamní migrační krizi. V blízkosti těchto zemí se nacházejí tisíce migrantů uvízlých na moři na lodích, kterým začínají docházet zásoby jídla a vody, protože tyto tři země  jim nechtějí umožnit zakotvení u svých břehů. Indonéští rybáři ve středu brzy ráno zachránili několik stovek migrantů.

Ukrajinský president Petro Porošenko řekl BBC, že nevěří ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, že se snaží ukončit krizi v oblasti východní Ukrajiny. Petro Porošenko se obává, že se v nadcházejících měsících objeví nova ruská ofenzíva proti jeho zemi.

Australští lidskoprávní aktivisté tvrdí, že obdrželi šokující videozáznam, na kterém je vyobrazeno zabíjení australského dobytka železnými kladivy, ke kterému mělo dojít ve Vietnamu. Příslušné úřady zahájily vyšetřování.

Americký prezident Barack Obama se ve Washingtonu setkal s nejvyššími bezpečnostními poradci a společně projednávali situaci v Iráku v souvislosti s dobytím strategického města Ramádí. Irácká vláda vyhlásila novou výzvu pro dobrovolníky, aby bojovali proti ozbrojencům z hnutí Islámský stát.

Americké úřady nařídily stažení téměř 34 milionů aut, které by mohly mít defektní airbagy. Jedná se o doposud největší případ stahování výrobku z trhu. Airbagy vyrobené japonskou společností Takata pravděpodobně souvisejí s pěti úmrtími. 

Francouzská armáda podle svých slov zabavila zbraně a rekordní množství drog po ozbrojeném konfliktu s pašeráky. Pašeráci byli údajně propojeni s teroristickými skupinami.

Bílý dům oznámil, že má nový plán k odvrácení alarmujícího poklesu včelstev a motýlů ve Spojených státech amerických. Miliony akrů federální půdy budou během následujících pěti let vhodně uzpůsobeny a farmářům bude doporučeno používat méně pesticidů. 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

Přehled zpráv BBC: Schůze kvůli migrační krizi v okolí Indonésie; Porošenko nevěří Putinovi Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.