Přehled zpráv BBC: Pro obchodní lodě zachraňující migranty by měl vzniknout systém odměn

Rozhlasové vysílaní BBC World Service informuje o tom, že pro obchodní lodě, které změní směr plavby kvůli záchraně migrantů ve Středozemním moři, by se měl vypracovat systém odměn. Dále se zmiňuje například o muži, který napadl nožem v Jižní Koreji velvyslance Spojených států amerických Marka Lipperta. 

Agentura OSN pro uprchlíky vyzývá k tomu, aby bylo poskytováno více pomoci obchodním lodím, které změní směr plavby kvůli záchraně migrantů snažících se dostat přes Středozemní moře. Ředitel agentury pro mezinárodní ochranu v rámci úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky Volker Tűrk BBC řekl, že by pro tyto případy měl být vypracován systém odměn.

Starosta amerického města Ferguson ve státě Missouri informoval v souvislosti se zveřejněním zprávy o rasové diskriminaci, které se dopouštějí příslušníci policejních sborů v amerických městech, o celé řadě opatření, která byla přijata. Jeden policista dostal výpověď a dva další byli postaveni mimo službu poté, co byli obviněni z posílání rasisticky motivovaných emailů.

Velvyslance Spojených států amerických v Jižní Koreji Marka Lipperta napadl ozbrojený muž. Velvyslanec se účastnil obchodní snídaně, během které se k němu dostal jeden z aktivistů požadujících sjednocení Severní a Jižní Korey a velvyslance pořezal nožem na tváři i na levé ruce. Podle dostupných informací se nejedná o život ohrožující zranění. Ministerstvo zahraničních věcí USA incident ostře odsoudilo. Podobně se vyjádřil i jihokorejský prezident, který prohlásil, že se zároveň jedná o útok na alianci mezi Jižní Koreou a USA.

Během rozhovorů směřujících k ukončení občanské války v Jižním Súdánu se nepodařilo najít řešení, a to ani několik hodin před vypršením lhůty, kterou zemi udělila Organizace spojených národů. Prezident země a jeho politický oponent, který je bývalým viceprezidentem, během rozhovorů diskutovali o možnostech, jak by se mohli oba podílet na vládě a pomohli tak ukončit konflikt, který trvá již 14 měsíců. Během bojů už přišly o život desítky tisíc lidí.

Australský premiér Tony Abbott oznámil, že pátrací akce po letadle malajsijských aerolinií, které se ztratilo téměř před rokem, pravděpodobně nebudou pokračovat ve stejné intenzitě. Během projevu v australském parlamentu Abbott řekl, že Austrálie podnikla veškeré možné kroky k tomu, aby se letadlo našlo. Doposud se to ale pátracím týmům nepodařilo. Pátrání bude ovšem pokračovat dále, i když nebude tak intenzivní.  

Čínský premiér během svého tradičního proslovu u příležitosti výročního zasedání čínského parlamentu, kterého se účastní téměř tři tisíce zákonodárců, stanovil jako hlavní priority Číny boj proti znečišťování ovzduší a proti korupci. Na základě premiérova projevu se očekává zpřísnění zákonů na ochranu životního prostředí.

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

Přehled zpráv BBC: Pro obchodní lodě zachraňující migranty by měl vzniknout systém odměn Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Nezaměstnanost ve Francii vzrostla na 10,4 procenta

    Společnost ·

    Nezaměstnanost ve Francii v loňském čtvrtém čtvrtletí loni vzrostla na 10,4 procenta, oproti předchozímu čtvrtletí tak vstoupla podle dnešní zprávy francouzského stati…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.