Přehled zpráv BBC: Police v USA dopadla výrobce steroidů; střety gangů v El Salvadoru zesílily

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že policie ve Spojených státech v rámci velké akce přišla na 16 tajných laboratoří, ve kterých se vyráběly nezákonné steroidy a další medikamenty podporující výkonnost. V rámci akce policisté zatkli 90 osob. BBC dále informuje o tom, že v srpnu došlo ke zintenzivnění střetů mezi bezpečnostními složkami a pouličními gangy v El Salvadoru. Jen za uplynulý měsíc si násilnosti vyžádaly život 900 osob.

Federální agenti Spojených států amerických zatkli více než 90 osob a zavřeli 16 tajných laboratoří, ve kterých se vyráběly nezákonné steroidy a další drogy určené k podpoře výkonnosti. Během policejní akce, která trvala celkem 5 měsíců, byly v celkem 20 státech USA zabaveny stovky kilogramů medikamentů a tisíce litrů chemikálií.

Asijské akciové trhy zažívají další propad, a to kvůli obnoveným obavám týkajícím se ekonomického růstu v Číně.

Podle informací policie v El Salvadoru zemřelo minulý měsíc v souvislosti s násilnou činností pouličních gangů více než 900 osob. Podobné krveprolití země nezažila od konce občanské války v osmdesátých letech. Podle ředitele salvadorské policie došlo k zintenzivnění střetů mezi bezpečnostními složkami a pouličními gangy, stejně jako k nárůstu násilí mezi jednotlivými gangy navzájem.

Guatemalský kongres souhlasil s tím, že prezidenta Ottu Peréze Molinu zbaví imunity. Parlament tak umožnil případné stíhání prezidenta v souvislosti s korupčním skandálem, který během posledních měsíců v zemi vyvolal vlnu protestů.

Mezinárodní internetová encyklopedie s otevřeným obsahem Wikipedie, znemožnila stovkám uživatelů zveřejňovat reklamní a marketingové články, aniž by v článcích uvedli, že za ně dostali zaplaceno. Takovým jednáním totiž docházelo k porušování podmínek pro používání Wikipedie. Internetová encyklopedie také smazala více než 200 článků, které podle ní obsahovaly neobjektivní informace či indikovaly případné porušení autorských práv. 

Státní úředník v americkém státě Kentucky odmítl vydat povolení k uzavření sňatku pro osoby stejného pohlaví, a to navzdory rozhodnutí Nejvyššího soudu Spojených států amerických.

Prezident USA Barack Obama prohlásil, že bude naléhat na Kongres, aby uspíšil dodávku nového arktického ledoborce, a to v souvislosti se zvětšující se flotilou Ruska v arktické oblasti

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

 

 

Přehled zpráv BBC: Police v USA dopadla výrobce steroidů; střety gangů v El Salvadoru zesílily Foto: ČTK/AP/LUIS ROMERO

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.