Přehled zpráv BBC: Pilot podstoupil psychologickou léčbu; Bombardování v Jemenu by mohlo brzy skončit

Rozhlasové vysílání BBC World Service dnes informuje o vyšetřování německé policie spojeném s pilotem Andreasem Lubitzem. Ten měl podle posledních zjištění nechat ve Francii úmyslně havarovat letadlo se 150 lidmi na palubě. Pilot podle BBC v minulosti podstoupil psychologickou léčbu. BBC dále informuje o situaci v Jemenu, kde zahraniční koalice vedená Saúdskou Arábií vede letecké útoky proti pozicím povstalců.

Německá policie oznámila, že učinila důležitý objev v domě, kde žil Andreas Lubitz, který v úterý nechal jako kopilot úmyslně havarovat letadlo se 150 osobami na palubě do terénu v Alpách. Policie zatím nezveřejnila žádné další detaily ohledně nových zjištění. Vyšetřovatelé nicméně zabavili celou řadu Lubitzových věcí, včetně počítače, který teď budou analyzovat. Pokračující vyšetřování ukázalo, že Andreas Lubitz musel v minulosti přerušit letecký výcvik kvůli psychologické léčbě, která pravděpodobně souvisela s depresemi.

Letecké společnosti chtějí v důsledku letecké katastrofy z tohoto týdne zavést nové bezpečnostní opatření spočívající v tom, že v kokpitu letadla musí být neustále přítomny dvě osoby. Toto pravidlo je už nyní běžným standardem ve Spojených státech amerických. Německá letecká asociace doufá, že nové opatření bude zavedeno do praxe co nejdříve a bez zbytečného odkladu.

Jemenský ministr zahraničních věcí řekl, že koaliční letecké útoky proti šíitským povstalcům vedené Saúdskou Arábií by mohly být v řádu několika dnů ukončeny. Stalo by se tak, pokud by se podařilo zastavit postup šíitských rebelů. Saudská Arábie prohlásila, že bude s bombardováním pokračovat do té doby, dokud nebudou významně eliminovány povstalecké vojenské síly.

Úřady v Sierra Leone začínají uskutečňovat třídenní plán, který má za cíl ukončit epidemii eboly v zemi. Celkem 6 milionů lidí bylo požádáno, aby po další tři dny zůstali ve svých domovech. Komunitní dobrovolníci pak budou obcházet dům po domu.

Tisíce lidí se zúčastnili pochodu v Mexiko City v souvislosti se zmizením 43 studentů, ke kterému došlo před šesti měsíci v jednom z mexických států. Protestující odmítají zjištění, která vyplývají z vládní zprávy. Podle této zprávy byli studenti zavražděni poté, kdy je zkorumpovaní policisté předali kriminálním gangům.

Jižní Korea požaduje propuštění dvou svých občanů, kteří byli zatčeni v Severní Koreji kvůli podezření ze špionáže. Podle státních médií muži provozovali takzvanou podzemní církev a šířili informace ze zahraničí.

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

Přehled zpráv BBC: Pilot podstoupil psychologickou léčbu; Bombardování v Jemenu by mohlo brzy skončit Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Ceny ropy rostly kvůli vojenské operaci v Jemenu

  Byznys ·

  Ceny ropy včera vzrostly o téměř pět procent. Reagovaly tak na zahájení válečné operace Saúdské Arábie a jejích spojenců proti šíitským povstalcům v Jemenu. Zemí totiž…

 2. Ruské bance Sberbank loni klesl zisk o pětinu

  Byznys ·

  Největší ruské bance Sberbank klesl v loňském roce zisk o 20 procent na 290,3 miliardy rublů (127,8 miliardy Kč). K poklesu přispěl zejména růst rezerv na ztrátové úvě…

 3. Automobilka Ford otevřela v Indii nový závod

  Byznys ·

  Automobilka Ford Motor zahájila výrobu v nové indické továrně, díky které má ztrojnásobit vývoz vozů z Indie. Do nového závodu Ford investoval jednu miliardu dolarů (2…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.