Přehled zpráv BBC: Špatné počasí komplikuje vyzvednutí těl obětí letecké katastrofy ve Francii

Rozhlasové vysílání BBC World Service dnes informuje o tom, že vyzvednutí těl obětí včerejší letecké katastrofy ve francouzských Alpách může kvůli nepříznivému počasí trvat několik dní. BBC se dále zmiňuje o tisících lidí, kteří uctili památku prvního singapurského premiéra, jenž zemřel v pondělí ve věku 91 let. 

Vyzvednutí těl obětí včerejší letecké katastrofy ve francouzských Alpách může kvůli špatnému počasí a obtížně přístupnému terénu trvat i několik dní. Během havárie přišlo o život všech 150 osob, které byly na palubě letadla Airbus A320 provozovaného společností Germanwings.

Tisíce lidí vyšly do ulic Singapuru, aby uctily památku prvního singapurského premiéra, který zemřel v pondělí ve věku 91 let. Ostatky Lee Kuana Yewa byly přemístěny do budovy parlamentu, kde budou vystaveny do soboty.

Přibližně 80 osob se dnes dostaví k soudu v Myanmaru v souvislosti se násilím při studentských protestech před dvěma týdny. Desítky lidí byly zatčeny, když se snažily dostat přes policejní kordony během demonstrace proti změnám v nově schváleném zákonu o školství.

Vysoká představitelka Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogheriniová se v Havaně setkala s kubánským prezidentem Raúlem Castrem. Cílem setkání bylo urychlení rozhovorů o zlepšování vzájemných vztahů EU a Kuby. Federica Mogherini po schůzce řekla, že by dohoda mohla být uzavřena do konce tohoto roku. Federica Mogherini je nejvýše postaveným zástupcem EU, který Kubu za několik posledních let navštívil.

Americký prezident Barack Obama oznámil, že Spojené státy odloží stahování svých vojáků z Afghánistánu. Stane se tak na základě žádosti afghánského prezidenta Ašrafa Ghaního. V prohlášení se uvádí, že nejméně do konce letošního roku zůstane v Afghánistánu téměř deset tisíc amerických vojáků.

Jemenský prezident požádal Radu bezpečnosti OSN, aby schválila vojenskou pomoc jemenské vládě proti šíitským rebelům. Ti obsadili hlavní město Saná, ze kterého musel jemenský prezident uprchnout. Jemenský prezident o vojenskou pomoc požádal také Ligu arabských států a členské země Rady pro spolupráci arabských států Perského zálivu.      

Chile vyhlásilo pohotovost kvůli požárům ve třech národních parcích. Ohroženy jsou i tisícileté stromy. Požáry se vyskytly v oblasti, kterou už několik let sužují velká sucha.

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

Přehled zpráv BBC: Špatné počasí komplikuje vyzvednutí těl obětí letecké katastrofy ve Francii Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Novým členem registru neplatičů Solus je Sazka

    Byznys ·

    Novým členem úvěrového registru neplatících klientů Solus se minulý týden stala společnost Sazka. Ta je tak se svou značkou Sazkamobil devátým telekomunikačním operáto…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.