Přehled zpráv BBC: Čínské akciové trhy pokračují v propadu; Británie zpřísní imigrační zákon

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že čínské akciové trhy v úterý oslabily už o šest procent. Následují tak propad z pondělí, kdy zaznamenaly největší pád od roku 2007. BBC se dále zmiňuje o britském návrhu imigračního zákona, který přitíží lidem pracujícím načerno. Těm bude od podzimu hrozit až půl roku vězení. 

Čínské akciové trhy dnes oslabily o šest procent. Pokračují tak ve včerejším největším pádu od roku 2007, kdy čínské hlavní indexy ztratily přes osm procent. Na obavy ze zpomaleného růstu čínské ekonomiky reagovaly i světové trhy. Akciové burzy padaly v celé Asii a navázaly na páteční globální výprodej, vyvolaný nepříznivými údaji z Číny. Investory zklamalo, že vláda v Pekingu o víkendu ani přes silný pokles na burzách neoznámil žádná nová opatření na podporu trhu.

 

Jižní Korea zastavila přeshraniční propagandu, která v posledních týdnech přispěla k eskalaci napětí mezi ní a jejím severním sousedem KLDR. Jde o součást dohody, ke které v příhraniční oblasti dospěli vyjednávači obou zemí. K ukončení vysílání došlo poté, co KLDR vyjádřila lítost v souvislosti se zraněním dvou jihokorejských vojáků. K nim došlo podle jihu tehdy, co KLDR nastražila v demilitarizované zóně nášlapné miny. Napětí vystoupalo do té míry, že severokorejská armáda ve čtvrtek vypálila raketu na tlampač, ze kterého Jižní Korea vysílala přes hranici propagandu

 

Dvě osoby, zřejmě uživatelé seznamky Ashley Madison, spáchali podle kanadské policie sebevraždu. Jejich smrt pravděpodobně souvisí s únikem dat ze seznamky pro zadané. Hackeři začali zveřejňovat údaje klientů během prázdnin, po neúspěšném vydírání společnosti. Případ krádeže dat, která se má týkat až 33 milionů uživatelů, vyšetřuje torontská policie. Společnost provozující seznamku nabízí za dopadení hackerů odměnu půl milionu kanadských dolarů.

 

Francouzský prezident Francois Hollande předal nejvyšší francouzské ocenění, Řád čestné legie, třem Američanům a jednomu Britovi, kteří v pátek zneškodnili útočníka v rychlovlaku mířícího z Amsterdamu do Paříže. Hollande čtveřici poděkoval jménem Francie a dodal, že muži díky své odvaze představují příklad pro všechny. Za nedokončeným pokusem o útok stál pětadvacetiletý marocký občan, Ajjúb Chazzaní, který má podle tajných služeb vazby na radikální islamisty. Nyní ho vyslýchá policie.

 

Lidé, kteří pracují načerno v Anglii a ve Walesu, mohou od podzimu skončit až na půl roku ve vězení. Vyplývá to z návrhu nového imigračního zákona, který by měl začít platit ve Velké Británii na podzim. Návrh zákona obsahuje také přísnější opatření namířené na podniky zaměstnávající ilegální migranty. Britská vláda zároveň počátkem měsíce vyhlásila, že pronajímatelé, jejichž nájemníkům vyprší povolení k pobytu, budou zodpovídat za to, aby nájemníci byt opustili.

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

Přehled zpráv BBC: Čínské akciové trhy pokračují v propadu; Británie zpřísní imigrační zákon Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. EPH jedná s Italy o koupi Slovenských elektráren

    Byznys ·

    Italská energetická společnosti Enel a česká skupina Energetický a průmyslový holdingu (EPH) zahájily jednání ohledně prodeje většinového podílu ve Slovenských elektrá…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.