Přehled zpráv BBC: Keňské úřady zmrazily bankovní účty firem a jednotlivců kvůli podpoře terorismu

Rozhlasové vysílání BBC World Service dnes informuje o tom, že keňské úřady zmrazily bankovní účty 86 jednotlivců a firem. Podezřívají je totiž z financování terorismu. BBC se dále zmiňuje o tom, že Spojené státy chtějí urychlit dodávku zbraní pro koalici vedenou Sadskou Arábii, jež bojuje v Jemenu proti rebelům. 

Keňské úřady zmrazily bankovní účty celkem 86 jednotlivců a firem podezřelých z financování terorismu. Opatření bylo přijato poté, co keňská vláda slíbila, že militantnímu hnutí al-Šabáb znemožní přístup k financím, aby nemohlo plánovat a poté uskutečnit další teroristické útoky.

Spojené státy americké chtějí urychlit dodávku zbraní pro koalici vedenou Saudskou Arábií, která bojuje s rebely v Jemenu. Rebelové z kmene Hútíů během posledních několika měsíců postoupili přes větší část území Jemenu.

Úřady v americkém státě Jižní Karolína obvinily policistu bílé barvy pleti z vraždy. Policista byl obviněn po zveřejnění videa, které zachycuje, jak zastřelil muže černé barvy pleti. Nahrávku pořídil na mobilní telefon náhodný kolemjdoucí a vyplývá z ní, že Walter Scott byl střelen do zad poté, co od policisty po krátké potyčce začal utíkat.

Ve světě rostou obavy o osud civilistů, kteří jsou obklíčeni v palestinském utečeneckém táboře v syrském hlavním městě Damašku. Příslušníci hnutí Islámský stát se snaží dostat toto území pod svou kontrolu a na místě dochází k bojům s palestinskými ozbrojenci.

Řecký premiér Alexis Tsipras se dnes na oficiální schůzce v Moskvě setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Cílem schůzky je podle analytiků zlepšení vztahů Řecka s Moskvou pro případ zhoršení situace související s vyjednáváním o záchranném programu se západními věřiteli.

Venezuelský prokurátor formálně obvinil starostu hlavního města Caracasu z plánování státního převratu. Opoziční politik byl zatčen v únoru a nyní čelí obvinění, že podporoval skupiny, které měly v plánu použít násilí k destabilizaci situace v zemi.

Britská policie řeší případ vloupání do stovek bezpečnostních schránek v londýnské čtvrti Hatton Garden. Podle zpráv byly odcizeny šperky a diamanty v hodnotě stovek tisíc dolarů.

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

Přehled zpráv BBC: Keňské úřady zmrazily bankovní účty firem a jednotlivců kvůli podpoře terorismu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.