Přehled zpráv BBC: Hnutí Hamás zabíjelo Palestince, říká AI; EK oznámí další postup s uprchlíky

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že podle lidskoprávní organizace Amnesty International (AI) palestinské hnutí Hamás vedlo brutální kampaň proti palestinským civilistům v pásmu Gazy během válečného konfliktu s Izraelem. BBC dále informuje o tom, že Evropská komise má dnes oznámit další kroky v řešení s přílivem migrantů    z Afriky a Středního východu do oblasti jižní Evropy.

Švýcarská policie dnes ráno v curyšském hotelu zadržela několik vysokých představitelů fotbalové asociace FIFA za účelem jejich vydání do Spojených států amerických, kde budou čelit obvinění z korupce. Představitelé fotbalové asociace v těchto dnech směřují do Curychu, kde se bude konat výroční zasedání. Obvinění souvisejí s údajnou rozsáhlou korupcí v rámci této fotbalové asociace během posledních 20 let.

Mezinárodní lidskoprávní organizace Amnesty International obvinila palestinské hnutí Hamás z brutální kampaně včetně únosů, mučení a zabíjení palestinských civilistů v Gaze během válečného konfliktu s Izraelem. Amnesty International zdokumentovala více než 20 případů tzv. mimosoudních poprav. Většina osob, které byly mučeny, byly členy konkurenčního palestinského hnutí Fatah.

Po raketovém útoku ze strany palestinských jednotek na jedno izraelské přístavní město zaútočily izraelské jednotky na čtyři cíle v pásmu Gazy. Podle izraelských obranných jednotek byly cíle útoku součástí teroristické infrastruktury.

Vládní ministr v Afghánistánu řekl, že šestihodinová bitva s těžce ozbrojenými vzbouřenci v hlavním městě Kábulu skončila. Podle jeho slov byli všichni čtyři útočníci zabiti, když se pokoušeli zaútočit na penzion v diplomatické čtvrti v Kábulu.

Evropská komise oznámí detaily týkající se dalšího postupu v souvislosti s přílivem migrantů z Afriky a Středního východu do oblasti jižní Evropy. Má se za to, že 40 000 žadatelů o azyl bude podle systému kvót rozmístěno ve všech členských zemích Evropské unie.

Britská královna Alžběta dnes svým projevem formálně otevře britský parlament. V projevu nastíní legislativní plán nově zvolené konzervativní vlády, který by měl obsahovat také návrh zákona souvisejícího s avizovaným referendem o setrvání v Evropské unii, jež by se mělo konat do roku 2017.

Vědci se domnívají, že nalezli účinný způsob léčby pokročilých stádií rakoviny kůže, a to za použití modifikovaných herpesvirů. Londýnští výzkumníci zjistili, že aplikace geneticky upraveného herpesviru přímo do tumorů by mohla zastavit jejich růst.

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

 

Přehled zpráv BBC: Hnutí Hamás zabíjelo Palestince, říká AI; EK oznámí další postup s uprchlíky Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Čínská měna již není podle MMF podhodnocená

    Byznys ·

    Čínská měna již není podhodnocená, Peking by však měl podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) urychlit přechod k volně plovoucímu měnovému kurzu. Čína byla dlouhou do…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.