Přehled zpráv: Amazon expanduje do online her, za službu Twitch zaplatí 1,1 miliardy dolarů

Přední světový internetový obchod Amazon kupuje platformu pro on-line video hry, která představuje druhou největší investici v historii společnosti. Amazon zaplatí 1,1 miliardy dolarů za portál Twitch, který umožňuje sledovat a streamovat videohry v reálném čase. Snaží se tak vyrovnat společnostem Apple a Google v oblasti internetových her

Podle agentury Bloomberg se transakce skládá z částky 970 milionů dolarů za podíl ve firmě Twitch a z dodatečných plateb, díky kterým se celková cena dostane na 1,1 miliardy dolarů. Jedná se tak o druhou největší akvizici Amazonu po koupi společnosti Zappos.com v roce 2009. 

„Twitch posune Amazon hlouběji do hráčské komunity, pomůže mu rovněž v oblasti videa a reklamy,“ uvedl pro ahenturu Reuters analytik Ben Schachter ze společnosti Macquarie Research.

Portál Twitch také zahrnuje prvky, díky kterým hráčí videoher mohou během přenosů vzájemně komunikovat.

„Přenos a sledování průběhu hraní je celosvětovým fenoménem a Twitch vybudoval platformu, jež spojuje desítky milionů lidí, kteří měsíčně stráví miliardy minut sledováním her,“ uvedl generální ředitel Amazonu Jeff Bezos.

Služba Twitch vznikla v roce 2011. Letos v červenci měla více než 55 milionů uživatelů, kteří během tohoto měsíce strávili sledováním her celkově přes 15 miliard minut. V meziročním srovnání se tak počet uživatelů služby zvýšil zhruba o 45 procent.

Zisk Vienna Insurance Group meziročně vzrostl o 4 %

Rakouská pojišťovací skupina Vienna Insurance Group, která v Česku vlastní pojišťovnu Kooperativu a jiná aktiva, oznámila nárůst čistého zisku za první pololetí o 4 procenta. Za nárůstem stálo zlepšení hospodaření skupiny v regionu východní Evropy.

Za prvních 6 měsíců roku vzrostl zisk skupiny VIG na 213,5 miionů eur, oznámila společnost v tiskové zprávě . Nenaplnila se tak očekávání analytiků, jejichž odhady se pohybovaly na hodnotě 226,3 milionů eur. 

Celkem 55 procent zisku bylo vytvořeno příjmy z regionu střední a východní Evropy. Zisk před zdaněním vzrostl o více než 41 % na necelých 291 milionů eur. VIG snížila ve druhé polovině roku administrativní náklady o více než 4 procenta, přičemž kumulovaná úspora v nákladech od roku 2008 dosahuje již 20 procent. Ratingová agentura Standard & Poor's potvrdila hodnocení společnosti na stupni A+ se stabilním výhledem.

 

ČEZ uvažuje o koupi koncernu Enel, chce snížit závislost Slovenska na Rusku

Největší středoevropská elektrárenská skupina ČEZ uvažuje o koupi aktiv italského koncernu Enel, aby rozšířila svoji výrobu i na území, které kdysi vytvářelo jednotnou energetickou soustavu. ČEZ zvažuje koupi podílu Enelu ve společnosti Slovenské elektrárne. Pokud se záměr podaří, bude to podle slovenského listu Sme velmi šťastné vyústění příběhu, který mohl pro Slovensko skončit i katastrofou. Za tu označil deník úplnou energetickou závislost Slovenska na Rusku, pokud by Slovenské elektrárne ovládl ruský investor.

Pokud se záměr energetické společnosti ČEZ odkoupit od italského koncernu Enel majoritní podíl ve slovenském výrobci elektřiny Slovenské elektrárne (SE) promění ve skutečnost, bude to podle slovenského listu Sme velmi šťastné vyústění příběhu, který mohl pro Slovensko skončit i katastrofou. Za tu označil deník úplnou energetickou závislost Slovenska na Rusku, pokud by SE ovládl ruský investor.

ČEZ potvrdil, že se připravuje na zahájení oficiální diskuse ohledně koupě podílu v SE. Podle Sme má v plánu oficiální nabídku předložit v následujících dnech.

Německý vývoz do Ruska by prý letos mohl klesnout až o čtvrtinu

Německý export do Ruska by v celém letošním roce v důsledku ukrajinské krize mohl klesnout o 20 až 25 procent. Uvedla to německá Komise pro hospodářské vztahy s východní Evropou, která zastupuje zájmy německých podniků v tomto regionu. Nedávné údaje spolkového statistického úřadu ukázaly, že v prvním pololetí se německý vývoz do Ruska propadl o 15 a půl procenta na něco přes 15 miliard eur.

Zdroj: Reuters, Bloomber, ČTK

Přehled zpráv: Amazon expanduje do online her, za službu Twitch zaplatí 1,1 miliardy dolarů Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.