Přehlídka animovaného filmu v Olomouci je letos zaměřená hlavně na Jižní Ameriku

Filmové projekce, tvůrčí dílny, výstavy či koncerty přinese v Olomouci letošní ročník přehlídky animovaného filmu PAF, zaměřený na tvůrce z Jižní Ameriky. Čtyřdenní festival se koná první prosincový týden a jeho program se odehraje na několika místech města. Pořadatelé návštěvníkům nabídnou více než 60 programových bloků v šesti sekcích. 

„Dohromady půjde o 60 programových bloků, které jsou rozprostřeny do čtyř dnů. Většina autorů je sem přizvána osobně, takže celý program je postaven na prezentacích za přítomnosti autorů, kurátorů a teoretiků,“ řekl dnes ČTK programový ředitel přehlídky Martin Mazanec.

Pořadatelé se letos zaměřili hlavně na Jižní Ameriku. V sekci Buenos Aires experiment kurátoři pozvali do města několik filmařů a umělců z Argentiny, kteří návštěvníkům představí současný trend práce s klasickým filmem v Argentině. Další programový blok se zaměří na současnou kolumbijskou animaci. „V Evropě bude snad poprvé komplexněji představena poměrně mladá oblast kolumbijské animace za přítomnosti teoretiků a samotných tvůrců,“ doplnil Mazanec.

Poslední hlavní blok s názvem Přítomnost, pohyb, proměna pro přehlídku připravil britský hudebník a umělec Mark Fell. „Oslovil šest umělců z celého světa od Japonska po Španělsko, kteří ve třech dvojicích připraví nové projekční události, které budou prezentovány v jeden večer,“ řekl Mazanec. Přehlídku i letos doprovodí soutěž Jiné vize 2014, která mapuje dění na poli pohyblivých obrazů filmu a videa v České republice.

Festival PAF se koná od 4. do 7. prosince. Hlavním zázemím budou prostory Konviktu Univerzity Palackého, další akce se uskuteční například v Galerii či v Divadle hudby. Návštěvníci se mohou těšit i na řadu koncertů. Tečku za přehlídku udělá v Divadle hudby vizuální umělec Dean Blunt, který představí ceněnou desku letošního podzimu Black Metal. Koncert se uskuteční ve tmě s jediným bodovým světlem.

 

Zdroj: ČTK

Přehlídka animovaného filmu v Olomouci je letos zaměřená hlavně na Jižní Ameriku Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.