Předsedkyně AfD Frauke Petryová nechce být součástí frakce strany v parlamentu

V německé AfD nepřestávají překvapovat. Předsedkyně Alternativy pro Německo Frauke Petryová totiž dnes oznámila, že nebude součástí parlamentní frakce své strany poté, co krajní pravicová AfD zvítězila v neděli v Německu se ziskem 13 procent hlasů a dostala se tak poprvé v historii do spolkového sněmu.

Petryová překvapila i své stranické kolegy, když na tiskové konferenci oznámila svoje rozhodnutí. Po tomto vystoupení z tiskové konference odešla a nechala své kolegy zmatené.

Podle německé tiskové agentury DPA člen strany Jörg Meuthen uvedl, že o rozhodnutí své kolegyně "předtím vůbec nevěděl". Rozhodnutí nazval "bombou".

Petryová byla v neděli zvolena do sněmovních lavic ze saské kandidátky. Právě v Sasku se AfD stala po volbách nejsilnější stranou.  

Je třeba ještě dodat, že od určité doby a po vnitřních sporech strany ztratila Petryová v AfD hodně ze svého dřívějšího vlivu. V nedělních volbách nebyla ani hlavní celoněmeckou kandidátkou. 

 

Zdroj: ZET

Předsedkyně AfD Frauke Petryová nechce být součástí frakce strany v parlamentu Foto: Shutterstock

reklama

Další články

 1. Trump omezuje vstup do USA dalším zemím

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump přijímá nová protiimigrační opatření, zahrnující nově tři další státy. Zákaz cestovat do Spojených států se tak podle tiskových agentur…

 2. Vláda ČR se dnes pochválí

  Společnost ·

  Zrušení druhého pilíře důchodového systému, poplatků za recept na léky a u lékaře, přijetí zákona o státní službě nebo zvyšování platů a minimální mzdy zařadí vláda pr…

 3. Trump se hádá se sportovci, hvězdy ho bojkotují

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump se v posledních dnech stal terčem kritiky slavných sportovců, které se vulgárním způsobem snažil přimět, aby stáli při hymně USA. Proti…

 4. Írán vyzkoušel novou balistickou raketu

  Společnost ·

  Írán oznámil, že úspěšně vyzkoušel novou balistickou raketu typu Choramšár. Podle zprávy státní televize má tato střela dolet 2000 kilometrů a může nést několik hlavic…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.