Předseda strany LES Bursík bude do Senátu kandidovat za TOP 09

Předseda strany Liberálně ekologické strany a někdejší ministr životního prostředí Martin Bursík oznámil svou kandidaturu na do horní komory parlamentu za TOP 09. Bursík dnes dostal podporu výkonného výboru této strany, a bude tak na podzim kandidovat za stranu Karla Schwarzenberga do Senátu na Praze 1. S TOP 09 ho prý spojuje mnoho politických témat.   

Senátorem volební obvod první pražské části je v současnosti Zdeněk Schwarz, ředitel pražské záchranné služby.

„TOP 09 rozhodla o tom, že moji kandidaturu podpoří a bude mne kandidovat do Senátu - bez ohledu na to, že jsem členem Liberálně ekologické strany,“ napsal v tiskové zprávě Bursík, který byl v minulosti také předsedou Strany zelených.

Místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová označila Bursíka za demokrata a proevropského politika. Ze sněmovních stran je TOP 09 podle ní hodnocena jako strana s nejodpovědnějším přístupem k životnímu prostředí.

Bursík uvedl, že ho s TOP 09 spojuje mnoho témat. Vyjmenoval důraz na lidská práva, kritiku nynější vlády za změnu politiky vůči Číně a Tibetu, principiální postoj k Rusku, odmítání relativizace zla a zločinů komunismu i odmítání „oligarchy“ Andreje Babiše, šéfa hnutí ANO a ministra financí. Do Senátu chce vrátit ekologii.

„Těší mne, že jsme s Karlem Schwarzenbergem opět na jedné lodi,“ napsal Bursík. Nynější předseda TOP 09 byl v minulosti ministrem zahraničí za zelené.

Už dřív TOP 09 vybrala kandidáty do 17 z 27 senátních obvodů, v nichž se na podzim volby uskuteční. Ve třech dalších podpoří nominanty ODS. V doplňovacích senátních volbách v Praze 10 bude v září za TOP 09 kandidovat instruktorka cvičení pilates Renata Sabongui. Místo senátora uvolnil Jaromír Štětina, který se stal za TOP 09 a Starosty europoslancem.

Zdroj: ČTK

Předseda strany LES Bursík bude do Senátu kandidovat za TOP 09 Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Rusko se ostře ohradilo proti americkým sankcím

    Byznys ·

    Moskva dnes dotčeně a ostrými slovy zareagovala na nové americké sankce, které postihují i řadu klíčových ruských firem. Jejich akcie už dnes na moskevské burze citeln…

  2. Mulally z Fordu přechází do správní rady Googlu

    Byznys ·

    Bývalý generální ředitel automobilky Ford Motor, Alan Mulally, byl jmenován do správní rady internetové společnosti Google. Google který plánuje rozšířit svůj operační…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.