Přední německé automobilky vyvíjí mapu, která pomůže najít volné parkovací místo

Němečtí výrobci automobilů Audi, BMW a Mercedes vybaví své vozy senzory, které mohou v reálném čase sdílet informace o volných parkovacích místech nebo pracích na silnici skrze digitální mapové služby. Budou také shromažďovat údaje o dopravní situaci nebo dopravních značení. Tato služba od firmy Here, vlastněná skupinou německých automobilek, bude mít podle serveru BBC premiéru příští rok.

Automobilky hledají další způsoby, jak z aut udělat chytrá auta. Německé automobilky proto přicházejí se službou „Open Location Platform“, kterou budou vybavovat svá budoucí auta. Platforma bude moci v reálném čase sdílet informace o volných parkovacích místech nebo pracích na silnici. Také bude zaznamenávat rychlost vozidla, jeho umístění a směr, stejně tak i prudké brzdění a aktivaci mlhovek. Automobily vybavené touto službou budou mít mimo jiné i přední kameru, která může nahrávat případné problémy na cestě. Majitelé automobilů s „Open Location Platform“, nebudou muset dělat nic pro přenos nebo příjem dat.

Zdroj: Here

Podle společnosti Here, která dala vznik této platformě, budou v budoucnu nabízet kromě BMW, Audi a Mercedesu i další  automobilové značky „Jsme přesvědčeni, že spolupráce v sektoru má zásadní význam pro řešení hlavních problémů, kterým čelí všichni účastníci silničního provozu,“ uvedl generální ředitel společnosti Edzard Overbeek.

BBC dodává, že společnost Here byla prodána skupině německých výrobců aut společností Nokia v roce 2015 za 2,8 miliardy eur.

 

 

Zdroj: BBC, Zet

Přední německé automobilky vyvíjí mapu, která pomůže najít volné parkovací místo Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Walt Disney uvažuje o koupi Twitteru

    Byznys ·

    Americká mediální firma Walt Disney Co. konzultuje s finančními poradci možnost odkoupení sociální sítě Twitter Inc. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na inform…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.