Přední americké banky by podle Fedu dokázaly přestát finanční krizi

Každoročními zátěžovými testy prošlo všech 35 největší amerických bankovních společností. Banky prokázaly, že je v jejich silách přestát mimořádně silnou hospodářskou recesi a pokračovat v poskytování úvěrů. Informaci zveřejnila americká centrální banka (Fed).

Účelem testů je zjistit, zda bankovní společnosti mají dostatečné kapitálové rezervy pro případ prudkého hospodářského útlumu. Zátěžové testy byly zavedeny v reakci na finanční krizi z let 2007 až 2009 s cílem zajistit zdraví bankovního sektoru a obnovit důvěru ve finanční systém Spojených států.

Výsledky druhé části zátěžových testů budou zveřejněny příští týden. Tyto výsledky určí, zda Fed schválí či zamítne plány bank na zvyšování dividend a zpětné odkupy vlastních akcií, napsaly agentury AP a Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Přední americké banky by podle Fedu dokázaly přestát finanční krizi Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Přihrála FIFA Rusku miliardy?

    Byznys ·

    Letošní mistrovství světa ve fotbale pořádané Ruskou federací může zemi Vladimira Putina zajistit nejen sportovní, ale i ekonomické úspěchy. Největší fotbalová událost…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.