Předběžné výsledky vyšetřování pádu letadla na Ukrajině budou zveřejněny 9. září

První výsledky vyšetřování červencového pádu malajsijského boeingu na východní Ukrajině budou zveřejněny v úterý 9. září. Podle ruské agentury ITAR-TASS to dnes oznámil nizozemský bezpečnostní úřad OVV, který se incidentem zabývá.

Mluvčí OVV Sara Vernooijová tento týden prohlásila, že předběžná zpráva o důvodech zkázy letadla, která bude zveřejněna 9. září, sice objasní část tragédie, ale že řada otázek zůstane bez odpovědi. Výsledky podrobnějšího zkoumání mají být připraveny do nadcházejícího jara. Rusko v uplynulých týdnech vyšetřování kritizovalo jako netransparentní.

Předběžná zpráva „představí faktické informace založené na zdrojích, které měli vyšetřovatelé k dispozici“, uvedl nizozemský bezpečnostní úřad v dnešním komuniké.

OVV již dříve sdělil, že předběžná zpráva bude zahrnovat informace z letových zapisovačů, tedy takzvaných černých skříněk, údaje z kontrolních věží, radarů a satelitů. Chybět prý nebudou ani závěry mezinárodních vyšetřovatelů, kteří místo tragédie na Ukrajině navštívili.

Letadlo společnosti Malaysian Airlines se zřítilo na východní Ukrajině 17. července. Všech 298 lidí na palubě zahynulo. Většina cestujících byli Nizozemci. Ze sestřelení letadla se vzájemně obviňují proruští separatisté a ukrajinská armáda.

Zdroj: ČTK

Předběžné výsledky vyšetřování pádu letadla na Ukrajině budou zveřejněny 9. září Foto: ČTK: Vojáci nesou pozůstatky obětí pádu letu. 26. 7. 2014

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.