Přebytek zahraničního obchodu vzrostl v únoru na 18 miliardy korun

Zahraniční obchod Česka v únoru skončil podle předběžných údajů v přebytku 18 miliard korun, meziročně tak byl vyšší o 3,2 miliardy. Výsledek kladně ovlivnil především obchod s minerálními palivy a se stroji a dopravními prostředky. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

Podle něj se u obchodu s minerálními palivy meziročně snížil deficit o 5,9 miliardy korun a u obchodu se stroji se zvýšil přebytek o 1,5 miliardy korun. Naopak nepříznivě se podle statistiků vyvíjelo obchodování s polotovary a materiály, u kterého se snížil přebytek. Nižší kladné saldo zaznamenali i u průmyslového spotřebního zboží a u chemických výrobků prohloubení deficitu.

Vývoz se v únoru meziročně zvýšil o 7,5 procenta (na 271,1 miliardy korun) a dovoz o 6,7 procenta (na 253,1 miliardy korun).

Přebytek zahraničního obchodu se státy Evropské unie meziročně stoupl o 7,4 miliardy na 55,8 miliardy korun. Schodek obchodu se státy mimo unii se zvětšil o 3,9 miliardy na 36,2 miliardy korun.

 

Zdroj: ČTK

 

Přebytek zahraničního obchodu vzrostl v únoru na 18 miliardy korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Hodinky od Apple zatím nesmí na švýcarský trh

    Byznys ·

    Ve Švýcarsku zatím nemůže americká společnost Apple uvést na trh své nové chytré hodinky Apple Watch, a to nejméně do konce letošního roku. Důvodem je spor o právo na …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.