„Péče o zdraví zaměstnanců nad rámec povinností se firmám vždy vyplatí,“ říká A. Kazdová

Dbát na zdraví svých zaměstnanců se firmám vyplatí. Příklady úspěšných firem prokazují, že investice do zdraví pracovníků se pozitivně odráží nejen v ekonomických výsledcích firmy, ale i v dobré pověsti zaměstnavatele v regionu. Na rádiu Zet to řekla šéfredaktorka odborného magazínu Moderní řízení Alena Kazdová. Podle ní má fenomén zdraví na pracovišti má velkou budoucnost.

Docílit vyšších výkonů u zaměstnanců a jejich větší motivace k práci skrze zdravotní péči mohou zaměstnavatelé různými způsoby. Od prosté komunikace s pracovníky až po komplexní programy zdravého stravování. Důležité je také sledovat rizikové faktory na pracovištích, které se podle Kazdové nevyskytují pouze ve výrobních firmách, kde je riziko úrazu zvýšené, ale i u sedavých zaměstnání.

„Například se málo ví, že jedním z problémů je dnes zátěž pohybového aparátu a to jak rukou, tak nohou nebo zad. Objevuje se i nemoc rukou zvaná karpální tunel. Ta vzniká jak ve výrobě, když lidé musí nosit těžká břemena, tak v IT a telekomunikačních firmách, v podstatě v každé kanceláři, kde zatěžujete zápěstí a ruku,“ řekla.

Velké korporace dbají na prevenci onemocnění a svým zaměstnancům budují relaxační zóny, poskytují koučink i psychologické poradce. Menší společnosti to v tomto ohledu mají sice složitější, i ony ale mohou svým zaměstnancům poskytnout péči. „Doporučuje se dobře komunikovat se zaměstnanci, ptát se jich, jaké mají problémy a šít jim přímo na tělo některé programy, které ve finále tolik nestojí, když se to nedělá v masovém měřítku,“ řekla na rádiu Zet Kazdová.

 

Celý rozhovor s šéfredaktorkou magazínu Moderní řízení Alenou Kazdovou o zdravotní péči v zaměstnání si můžete poslechnout v playeru výše.

Více se o tématu dočtete také v aktuálním vydání měsíčníku Moderní řízení.

 

Zdroj: Zet

„Péče o zdraví zaměstnanců nad rámec povinností se firmám vždy vyplatí,“ říká A. Kazdová Foto: Archiv Aleny Kazdové

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.