Pád ruského letadla mohla způsobit závada vztlakových klapek

Nedělní zřícení ruského vojenského letadla do Černého moře mohla zapříčinit závada vztlakových klapek. Na základě analýzy záznamníku hovorů z kokpitu to v úterý uvedl ruský portál Life.ru. Agentura AP oznámila, že tuto informaci nebylo možné prozatím ověřit. Life.ru je ovšem znám pro své dobré vztahy s ruskými bezpečnostními úřady.

„Veliteli, padáme,“ citoval Life.ru výkřik jednoho z pilotů. Krátce předtím ohlásil problém se vztlakovými klapkami.

O potížích s klapkami informovala také agentura Interfax, podle které zařízení nepracovalo synchronně, což vedlo ke ztrátě rychlosti a poklesu vztlaku pod křídlem. Interfax rovněž uvedl, že předběžná analýza letového záznamníku ukazuje na chybu pilota.

Vztlakové klapky jsou pohyblivým mechanizmem na křídlech letounů, který zajišťuje zvýšení vztlaku tak, aby při startu či přistání mohl stroj letět při nižší rychlosti.

 

 

Zdroj: ČTK

Pád ruského letadla mohla způsobit závada vztlakových klapek Foto: Profimedia.cz

reklama

Další články

  1. Rusko letos vyvezlo zbraně za 336 miliard korun

    Byznys ·

    Vývoz zbraní uskutečněný divizí ruské státní exportní firmy Rosoboronexport za letošní rok zřejmě stoupne na 13 miliard dolarů (336,1 miliardy Kč) z loňských 12,7 mili…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.