PayPal chce zvýšit svůj podíl v Latinské Americe, Indii a Číně, odkupuje společnost Xoom

Internetový platební systém PayPal odkoupí za 890 milionů dolarů (22 miliard korun) společnost Xoom, která se zaměřuje na internetové převody peněz. Akvizice má PayPalu posílit expanzi v Latinské Americe, Indii a Číně. Transakce byla oznámena v době, kdy se má firma PayPal oddělit od svého majitele eBay.

Xoom je aktivní ve 37 zemích a má 1,3 milionu uživatelů. Umožňuje uživatelům přesun peněz prostřednictvím počítačů, mobilních telefonů nebo tabletů. Převzetí umožní společnosti PayPal méně rizikovou expanzi na nové trhy. Po dokončení dohody by Xoom měl působit jako samostatná služba v rámci PayPalu.

PayPal nabídl za jednu akcii Xoom 25 dolarů v hotovosti. Ve srovnání se středeční závěrečnou cenou akcií to představuje zisk 21 procent. Dohoda by měla být dokončena ve čtvrtém čtvrtletí, napsala agentura Reuters.

PayPal měl na konci prvního čtvrtletí ve 203 zemích 165 milionů aktivních uživatelů. Příjmy firmy se loni zvýšily o 19 procent na 8,03 miliardy dolarů a objem plateb o 26 procent na 235 miliard USD.

 

Zdroj: ČTK

PayPal chce zvýšit svůj podíl v Latinské Americe, Indii a Číně, odkupuje společnost Xoom Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Agentury Fitch a S&P dále snižují rating Řecka

    Byznys ·

    V důsledku krachu jednání mezi Řeckem a jeho věřiteli snížila v úterý mezinárodní ratingová agentura Fitch hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka hlouběji do spekulativ…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.