Patnáct nadějných startupů pro rok 2017

Nový rok 2017 je tady a s ním je potřebné předpovědět, jaké startupy vezmou technologickou oblast útokem. Internetový magazín Business Insider oslovil experty na rizikový kapitál a sestavil žebříček nejnadějnějších startupových organizací pro letošní rok. My vám přinášíme žebříček patnácti zajímavých společností. 

Hooked

Expert na rizikový kapitál: Greylock Josh Elman

Vztah: expert na rizikový kapitál je investorem

Financování: 3 miliony dolarů

Mobilní aplikace Hooked usnadňuje čtenářům konzumovat příběhy díky jejich stručnému rozsahu. Lidé tak mohou Hooked využít například při volné chvíli v čekání ve frontě nebo při jízdě metrem. Pro mobilní telefony může jít podle tvůrců samotné aplikace o první zkušenost, jak prezentovat příběhy a distribuovat je na masový trh beletrie. Společnost v současnosti pracuje s producenty z Hollywoodu, kteří se snaží nalézt nové talenty z řad spisovatelů. Hooked získalo řadu nových investorů z filmu a televizního světa. Mezi ně patří například prezident společnosti Warner Bros Greg Silverman.

Robinhood

Expert na rizikový kapitál: Greylock Josh Elman

Vztah: Žádný. Expert říká, že je skvělé v rámci této aplikace nakupovat a prodávat veřejně dostupné akcie.

Financování: 66 milionů dolarů

Robinhood je aplikace, kterou si uživatelé mohou zadarmo stáhnout a prostřednictvím níž mohou nakupovat a prodávat aplikace ze svého telefonu.

„Aplikace umožňuje obchodování s akciemi zdarma, intuitivně a přes mobilní telefon. Robinhood umožňuje lidem dosáhnout obchodu a učinit rozhodnutí o koupi nebo prodeji akcií ve společnostech bez toho, aniž by museli zaplatit drahé poplatky. Pro mileniály může tato aplikace představovat převratnou šanci ve vlastnictví akcií,“ říká Elman serveru Business Insider.

Laurel & Wolf

Expert na rizikový kapitál: Saar Gur

Vztah: Je investor

Financování: 25 milionů dolarů

Laurel & Wolf je aplikací, která snadno umožňuje propojit lidi s bytovými architektury online. Tato služba se stává stále více vyhledávanější. Lidé ji v blízké době začnou podle experta na rizikový kapitál Saar Gura skutečně milovat.

Gametime

Expert na rizikový kapitál: Brian O´Malley

Vztah: je investorem

Financování: 33,3 milionů dolarů

Aplikace vyhledává její uživatelům na poslední chvíli vstupenky na živé sportovní utkání, koncerty, vystoupení a další události. Lidé je mohou rovněž sdílet se svými přáteli.

Gametime je podle O´Malleyho nejrychleji rostoucí prodejce vstupenek, která dosáhla 50 milionů dolarů v hrubých tržbách.

TheSkimm

Expert na rizikový kapitál: Brian O´Malley

Vztah: Není investor. Myslí si ale, že jde o „cool“ aplikaci

Financování: 16,4 milionu dolarů

TheSkimm je aplikace přinášející ranní světové zprávy s jednoduchými a srozumitelnými titulky. Společnost založili dva bývalí novináři. Aplikaci nyní používá více než 4 miliony mileniálů.

Zipline

Expert na rizikový kapitál: Sequoia Matt Huang

Vztah: Je investor

Financování: 85 milionů dolarů

Zipline vyvíjí drony, které jsou schopny přepravit zdravotnický materiál, jako jsou léky, látky pro očkování nebo krev. Zipline je společnost, která jako první již dodává lékařské zásoby. Svůj program zahájila ve Rwandě, kde jsou nekvalitní komunikace komplikující převoz života důležitých materiálů. Kvůli špatné infrastruktuře je tak obtížné se dostat k pacientům.

Discord

Expert na rizikový kapitál: Sequoia Matt Huang a Eric Feng

Vztah: Žádný. Líbí se jim aplikace.

Financování: 29 milionů dolarů

Tato aplikace umožňuje hráčům počítačových her odstranit veškeré nedostatky v komunikaci. Hráčům se nyní dostává možnost „all in one“ řešení, pomocí něhož lze přenášet hlas. Zobrazí se vám rovněž i chatovací okno. Pro přátele vznikla komunikační aplikace WhatsApp. Spolupracovníci a kolegové využívají zase Slack. Nikdo se ovšem nezaměřil na herní komunitu. Ta přitom stále ve větší míře roste. Podle Business Insideru se stačí podívat například na hru League of Legends, která porazila ve sledovanosti finále basketbalové NBA. Discord nyní dokáže propojit více hráčů na jediné platformě. Nová aplikace se stává výchozím komunikátorem pro hráče počítačových her. Od svého spuštění v roce 2015 se rozrostla na 25 milionů registrovaných uživatel. Ti posílají denně 100 milionů zpráv.

TheRealReal

Expert na rizikový kapitál: Maha Ibrahim

Vztah: Je investor

Financování: 123 milionů dolarů

Online obchod, který ověřuje pravost luxusního zboží a prodává jej za nízké ceny. Společnost od svého vzniku vzrostla každoročně o 75 – 100 procent. Nyní má celostátní působnost.

Earny:

Expert na rizikový kapitál: Peter Pham

Vztah: Je investorem

Financování: 1,2 milionu dolarů

Earny sleduje ceny všeho, co si kupujete a pokouší se vám ušetřit peníze ve chvíli, kdy cena daných výrobků klesne. Sledování maloobchodníků a slev je věc, na kterou člověk nemá trpělivost. Earny nově přináší robota, díky němuž nebudete muset hnout prstem.

Houseparty:

Expert na rizikový kapitál: Peter Pham

Vztah: Žádný, ale líbí se mu aplikace

Financování: 69,5 milionů dolarů

Tato nová video aplikace umožňuje propojení až osmi uživatelů. Lidé mohou podle Business Insideru vstoupit snadno do diskuze s ohledem na to, kolik lidí je online.

Away

Expert na rizikový kapitál: Eurie Kim

Vztah: Je investor

Financování: 11 milionů dolarů

Výrobce zavazadel přichází se žhavou novinkou. Pomocí jejich kufrů si nyní můžete dobít svůj chytrý telefon.

Dia & Co

Expert na rizikový kapitál: Eurie Kim

Vztah: Žádný, zajímavost služby

Financování: 25,01 milionů dolarů

Společnost nabízí pro ženy oblečení s nadměrnými velikostmi plus možnost vyzkoušet si jej doma.

Amino

Expert na rizikový kapitál: M. G. Siegler

Vztah: Je investor

Financování: 28 milionů dolarů

Amino umožňuje uživatelům vytvářet aplikace na různá témata. Každý si tak může vymyslet svoji vlastní aplikací zaměřenou na jakékoli téma a spustit jej přes platformu Amino. Jakmile se aplikace stane natolik populární, tak vznikne vyhrazené pokračování pro samotný App Store.

Musical.ly

Expert na rizikový kapitál: Josh Elman

Vztah: Je investor

Financování: 16 milionů dolarů

Speciální aplikace vznikla především díky dospívajícím jedincům, kteří chtějí vytvořit rychle a snadno hudební video. Aplikace již v současnosti pomáhá vyhledávat nové hudební talenty. V aplikaci se v současnosti registrovalo více než 130 milionů uživatelů. Z nich je 40 milionů aktivních každý měsíc. Jeden milion uživatelů nahrává video každý den.

Shyp

Expert na rizikový kapitál: Any Wheeler

Vztah: Není investor, myslí si, že jde o dobrý nápad.

Financování: 62 milionů dolarů

Shyp vyzvedne váš balíček, zpracuje jej a odešle za vás na adresu, kterou potřebujete. Tato zásilková společnost vyřeší problematiku týkající se nákladného a neefektivního způsobu přepravy.

 

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

Patnáct nadějných startupů pro rok 2017 Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ohlédnutí za světovými událostmi roku 2016

    Společnost ·

    První pracovní den roku 2017 je už skoro za námi, na malou chvilku ale ještě zavítáme do roku předešlého. Pamatujete ještě, co ve světě přinesl rok 2016? Měsíc po měsí…

  2. Česko přivítalo rok 2017. Co ho letos čeká?

    Společnost ·

    Podzimní volby do Sněmovny a kampaň před volbou prezidenta budou patřit mezi hlavní události, které budou ovlivňovat život Čechů v letošním roce. Očekávají se ale i vý…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.