Papírové padesátikoruny ještě lze v ČNB vyměnit, v oběhu jich je za více než půl miliardy

Papírové padesátikoruny, jejichž platnost skončila k 1. dubnu 2011, je ještě možné vyměnit na pobočkách České národní banky (ČNB). Držitelé těchto bankovek mají ale čas jen do konce tohoto týdne. Vyplývá to z informací ČNB. Mezi lidmi přitom bylo podle statistik centrální banky ke konci loňského roku 11,6 milionu papírových padesátikorun za 581 milionů korun.

Výměna neplatných padesátikorun je možná na počkání a zdarma na pobočkách centrální banky v Praze, Českých Budějovicích, Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně a Ostravě.

Po dobu jednoho roku až tří let si lidé mohli zdarma vyměnit papírové padesátikoruny i na pokladnách komerčních bank v České republice. Nyní je možná výměna jen v ČNB.

V České republice bylo ke konci loňského roku v oběhu přes 2,2 miliardy bankovek a mincí, což je meziroční růst o šest procent. Hodnota peněz v oběhu stoupla z předloňských 508 miliard na zhruba 555 miliard Kč. Mezi bankovkami bylo nejvíce tisícikorun, a to 140,7 milionu.

 

Zdroj: ČTK

Papírové padesátikoruny ještě lze v ČNB vyměnit, v oběhu jich je za více než půl miliardy Foto: commons.wikimedia.org

reklama

Další články

  1. V USA narůstá počet nedokončených ropných vrtů

    Byznys ·

    Američtí producenti ropy z břidličných hornin v současné době těží nejvyšším tempem za rok a půl, zároveň ale nechávají na největších polích nedokončen rekordní počet …

  2. Pět map demonstrující limity čínské moci

    Společnost ·

    Východní Asie se dělí na čtyři části. Konkrétně jde o pacifické souostroví, čínskou pevninu, Korejský poloostrov a Indočínu. Východní Asie je, co se týče hospodářství,…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.